Když přišel s tímto pozitivním výrokem ohledně koronaviru, každý mu nadával. Ukázalo se však, že něco dobrého přinesl.

Téma coronaviru jste už určitě zaregistrovali. V médiích po celém světě se nemluví o ničem jiném, protože se jedná o globální hrozbu, která může mít vliv na celé lidstvo. Bezpečnostní rady států světa provádějí nejrůznější opatření, aby tomuto nebezpečnému viru zabránili, alespoň jeho šíření. Každý den se ve světě nakazí stovky lidí, a někteří tomu bohužel podlehnout. Jde tedy o vážný problém, který by se rozhodně neměl brát na lehkou váhu. Informace o coronaviru jsou hlavně negativní, nicméně je tu jedna pozitivní skutečnost, o které se téměř nemluví. Ve srovnání s globální pandemií je totiž nicotná. My vám ovšem ukážeme, že se o žádnou zavržení hodnou informaci nejedná.

Ohnisko je stále v Číně

Víte, odkud se virus začal šířit? Do světa se začali šířit z Číny během na začátku tohoto roku. V Číně byla situace tragická a stále je, proto je tato země téměř uzavřena před okolním světem, alespoň část Číny, kde je ohnisko nákazy největší. Jak jistě víte, tak Čína je jednou z největších zemí světa, a jako taková produkuje i velké množství škodlivých látek, které znečišťují ovzduší. To je velmi negativní jev, stejně jako nepohodlí a nebezpečí coronaviru.

Pozitivní snímky z NASA

Existuje ovšem jedna pozitivní informace, kterou potvrzuje samotná americká NASA. Na jejich snímcích je totiž jasně vidět, že coronavirus má pozitivní vliv na znečištění ovzduší. Satelitní snímky z uzavřených částí Číny totiž jasně ukazují, že za dobu uzavření těchto území, se rapidně snížilo znečištění ovzduší. Došlo zde k dramatickému poklesu znečištění, za což může karanténa vzniklá kvůli coronaviru.

Čtěte také: Najděte si jednou za čas 10 minut a použijte tuto zázračnou pleťovou masku. Až se za tři hodiny poté podíváte do zrcadla, nebudete věřit tomu, že jste to Vy!

Pokles nebezpečného dusíku

Podívejte se na snímky z ledna tohoto roku a porovnejte je se snímky z února. Jasně uvidíte, že došlo k obrovskému poklesu znečištění nad Pekingem a Šanghají, které patří k největším znečišťovatelům ovzduší na planetě. Množství škodlivého oxidu dusičitého se snížilo, díky menší návštěvnosti a většímu klidu v těchto městech a oblastech. Třeba tak vznikne nová konspirační teorie, že byl virus vypuštěn záměrně.