Když rodiče nechají dítě mezi sebou spát, dělají obrovskou chybu. Toto je důvod

Jako malým se nám občas stalo, že se nám v noci zdálo něco strašidelné, a tak jsme utekli za rodiči ložnice. Neváhali jsme ani vteřinu a okamžitě jsme si lehli mezi, abychom se konečně cítili v bezpečí. Rodiče to možná troch překvapilo, ale většinou nás tam nechali v klidu spát až do rána. Pokud se to však opakovalo často, mnoho rodičů už mohlo zasáhnout a tuto noční akci nám zakázat. Byli ovšem i takoví, kteří v tom pokračovali dále a děti mezi sebou spávat nechali. Ta druhá možnost je ovšem horší, protože se jedná o velkou rodičovskou chybu, o které si dnes trochu povíme.

Pocit bezpečí

Mnoho rodičů si ovšem nemyslí, že dělá velkou chybu, když své dítě nechá v noci spát mezi sebou. Tento jev není vůbec zvláštní, protože děti se chtějí cítit v bezpečí, a proto utečou za těmi, u kterých se v bezpečí cítit budou. Pro rodiče to samozřejmě může být velmi potěšující, ale rozhodně by v tom děti neměli podporovat, alespoň určitě ne v této noční akci. Víte proč? Čtěte dále.

Vznik stresu a napětí

Odborníci totiž zjistili, že spát v posteli s dětmi, není vůbec dobré. Studie uvádějí, že ač si to rodiče uvědomují nebo ne, je to pro ně ve většině případech velmi stresující. Jsou totiž napjatí, když mezi nimi spí jejich dítě. Je částečně způsobeno tím, že jejich mozek musí věnovat pozornost někomu, koho chce chránit, což samozřejmě naruší spánek. Rodiče pak nemohou být dostatečně vyspání a ve finále to způsobuje stres a napětí během dne.

Čtěte také: Když vaříte těstoviny, cedíte je, a zbavujete se tak veškeré zakalené vody? Zde je zcela zásadní důvod, proč byste to už nikdy neměli udělat!

Odcizení páru

Dalším důsledkem velmi častého spaní dítěte mezi rodiči může být fakt, že mnoho rodičů se vzájemně odcizí. Možná to zní jako nesmysl, ale studie to potvrzují. Mnoho rodičů, kteří mezi sebou nechali spát své děti, se po čase v posteli odcizili, což samozřejmě uškodilo jejich celkovému vztahu. A nakonec to samozřejmě nemá dobrý vliv ani na dítě, protože se nenaučí samostatnosti a v životě pak bude neustále vyhledávat něčí pozornost a ochranu.