Když se do záchranné stanice dostane pes, místní zaměstnanci vědí, co zhruba čekat. Obvykle je to podvýživa nebo dehydratace. Když se u nich objevil tento pejsek, byli úplně v šoku. Toto ještě nikdy neviděli

Pracovníci záchranné zvíření stanice dělají velmi záslužnou činnost. Starají se hlavně o pejsky, kteří jsou opuštění na ulici, nebo o ty, které majitel týral. Když se k nim nějací dostanou, tak obvykle trpí dehydratací, mají hlad, nebo mohou mít nedostatečné hygienické návyky. Na to všechno jsou celkem zvyklí. Když se ale objevil ve stanici tento pes, byli všichni v šoku. Něco takového bylo opravdu šokující a někteří lidé se neubránili slzám. Proč?

Tento pes měl opravdu krutý osud

Když ho poprvé viděli, bylo jasné, že toto štěně je opravdu velkým chudákem. Že se jedná o pejska, který musel zažít něco strašného. Když byli lidé ze záchranné stanice přivoláni k danému případu, tak v souvislosti se psem, který má zraněné ucho. Něco podobného nebylo nic výjimečného. Jaká ale byla realita, to je opravdu překvapilo. Pes neměl ucho jenom poškozené. Pejsek ho měl uťaté. Vůbec ho neměl. Bylo jasné, že musí prožívat ohromné bolesti, což bylo znát i z toho, jak pes kňučel. V tu chvíli mu byly okamžitě podány léky, které tlumí bolest. Tím péče o něj jenom začala.

Čtěte také: Pes této ženy byl vždy velmi klidný a rozvážný. Až na jednu osudnou noc, kdy se začal chovat divně a byl velmi rozrušený. Jako by se ženě snažil něco naznačit u okna. Když se z něho podívala, zažila velký šok!

Bylo třeba dostat ho k veterináři

Pracovníci ho rychle naložili a snažili se ho dostat co nejrychleji k veterináři. Bolest už byla menší, ale utrpení pejsek musel stále prožívat. Navíc bylo nutné ho stále pevně držet. To proto, že mu ucho drželo doslova na vlásku a on si ho chtěl pomocí tlapek strhnout pryč. To nikdo nemohl riskovat a tak mu musely být drženy jak končetiny, tak i hlava, aby byla pokud možno v co nejklidnější poloze.

Veterinář dělal co mohl

Už během cesty byl veterinář informován o tom, co se vlastně děje a co se stalo. Věděl, že jde o čas a tak se začal ihned připravovat na operaci. Když pejska dovezli, zamířil ihned na operační sál, byla mu dána narkóza a lékař se pustil do práce. Skutečně dělal co mohl, aby se mu povedlo ucho zachránit. Operace to byla opravdu složitá a náročná. A jak vše dopadlo?

Ucho se bohužel zachránit nepodařilo

I když se lékař snažil jak mohl, nepovedlo se mu udělat to, co zamýšlel. Nepovedlo se mu ucho zachránit. Během vyšetření zjistil, že je natolik poškozené, že i kdyby ho přišil zpět, tak by pejsek ani neslyšel, ani by ho nemohl kvůli absenci nervových spojení ovládat. A tak se rozhodl ho raději amputovat a ránu po něm zašít a dobře vyčistit. Poté nastala dlouhá doba rekonvalescence, která byla spojena s převazy a další nutnou péčí.

Daří se mu velmi dobře

A jak je na tom pejsek nyní? Má velké štěstí, jelikož mohl být na rozdíl od řady jiných zachráněný. A i když nemá ouško, nijak výrazně ho to v běžném životě neomezuje. Našel si řadu nových kamarádů, se kterými si každý den hraje. A vypadá to, že už zapomněl na všechny své útrapy. A až se zotaví zcela, bude dán k adopci. Už nyní se na jeho stav mnoho lidí ptá. Chtějí mu ukázat, že když má pes správný domov, bude maximálně spokojený.