Když se podívala na tuto tabulku, byla vyděšená. Získejte svou ideální váhu pomocí této geniální tabulky. Snadno zjistíte, kdy se blížíte normálu

Toužíte po krásném těle, ale stále netušíte, jak na to? Trápí vás, že nevíte, kolik byste přesně měli vážit? Každý jsme originál a naše těla se v mnohém liší. Fyziologické možnosti, genetické předpoklady, výška, váha, životní styl, to všechno snadno ovlivní vaši váhu. Ideální váha se nicméně určit podle odborných studií. Dnes jsme si pro vás připravili speciální tabulku, podle které si snadno můžete zjistit, kolik byste měli vážit. Pak už se stačí jen pořádně rozhodnout něco se svým tělem udělat, a jít na věc. Máme zvlášť tabulku pro ženy a zvlášť pro muže. Neváhejte a vyzkoušejte to.

Sestaveno odborníky

Tato tabulka je skvělá, neboť s její pomocí si budete moci snadno ověřit, zda jsou vaše současné tělesné křivky a proporce v pořádku, a zda například nepotřebujete ubrat nebo třeba nabrat. Ano, i takoví lidé jsou, kteří potřebují nabrat nějaký ten kilogram. Tabulka je vypracována odbornými lékaři, takže se nemusíte ničeho bát. Pojďte si zjistit, jaká tělesná hmotnost je ideální právě pro vás. Možná vám to změní život.

Musíte se cítit dobře

Otázka ideální hmotnosti je ve světě velmi rozšířená, ale v podstatě na ni neexistuje nikdy správná odpověď. Ideální hmotnost by měla totiž být přesně ta, při níž se cítíte spokojeni a nic vás netrápí. Pokud se tedy i s nadváhou cítíte skvěle a nemáte žádné problémy, pak lze mluvit o ideální váze, nicméně ze zdravotního a dlouhodobého hlediska je vždy lepší si spíše držet zdravější váhu než nadváhu nebo podvýživu.

Čtěte také: Chcete vědět, co Vám přinese měsíc červen? Zkoukněte horoskop na červen – pro Panny!

Inspirujte se váhou

Pokud byste ovšem chtěli opravdu vědět svou ideální váhu, pak k tomu existuje jednoduchý způsob. Musíte si zjistit svou výšku a následně si podle tabulky snadno určíte svou ideální váhu. Jde v podstatě o základní poměr výšky a hmotnosti. Mějte ovšem na paměti, že jde o průměrné hodnoty a hraje zde roli celá řada dalších faktorů. V každém případě se snažte udržovat si zdravou váhu, ve které budete spokojeni, budete se cítit pohodlně a sebevědomě. Mrkněte se na tabulku ještě dnes a nechte se inspirovat.