Když soused viděl, kolik toho muž na své zahradě sklízí, ihned se začal pídit po tom, jak je to možné. Bohatá úroda na zahradě nebude problém s těmito jednoduchými radami

Máte zahradu a jste vášnivý zahradník? Chcete osvěžit svůj koníček a dopřát si bohatou úrodu, kterou vám budou závidět všichni sousedi? Chcete vyzkoušet staré dobré a osvědčené triky, které opravdu pomáhají získat hojnou úrodu, která vás zabezpečí na celý rok? Dnes jsme si pro vás několik rad připravili a pevně věříme, že vám budou k užitku. Nebojte se je vyzkoušet, protože s nimi nic neztratíte. Můžete maximálně získat a radovat se z bohatství, které vám tyto jednoduché rady přinesou. Pojďme tedy na to, ať vám nic neuteče a nepromeškáte svou zahrádkářskou příležitost.

Rady pro začátečníky

Péče o zahradu může být pro mnohé lidi opravdovým oříškem. Jasně, zkušený zahradník dávno ví, co přesně zabírá a má vychytané všechny mouchy. Nepřekvapí ho nic a nezastaví ho žádná překážka. Rád se pouští do nových věcí a neustále hledá možnosti pěstování. Jak si má ale počínat zahradník, který moc zkušeností zatím nemá a teprve začíná? Nejlepším řešením je vyzkoušet několik jednoduchých základních rad pro zahradu.

Promyšlené pěstování

Hlavní je se vždy dobře rozhodnout, co chceme pěstovat, aby nám to bylo k užitku. Samozřejmě se můžeme zaměřit také na estetických dojem, ale to se jedná spíše o pěstování okrasných rostlin. Rozhodně se vyplatí před začátkem pěstování trochu popřemýšlet nad tím, co od toho očekáváte. Dobře promyšlené pěstování vám může přinést také zajímavé výnosy.

Čtěte také: Toto má být dnes tak často zmiňované kulturní obohacení? Tam, kde lidé běžně pijí si šly muslimky umývat své nohy. Byl to omyl, nebo cílená provokace namířená proti nám, slušně vychovaným lidem?

Výhodné párování

Pokud se chystáte pěstovat zelí nebo mrkev, doporučuje se zasadit je hned vedle kopru. Kopr bude totiž chránit tyto dvě zeleniny před škůdci, kteří rádi napadají kořeny. Pokud budete pěstovat cibuli, česnek nebo pažitku, vyplatí se pěstovat ji u růže, ze stejných důvodů. Vedle sebe zasaďte také bazalku a rajče, mát zasaďte u rajčat a zelí, fazole vedle brokolice, ale nikdy nepěstujte vedle sebe okurky a šalvěj.