David Hampl
28 června, 2019

Lidská zloba se opět projevila! Organizace, která se specializuje na záchranu zvířat, které následkem lidské ruky trpí s názvem Animal Aid Unlimited před nedávném obdržela zarážející zprávu o štěňátku, které leželo na silnici zcela opuštěné a navíc pokryté krví. V té chvíli šlo doslova o každou minutu a zvířátko bylo na pokraji smrti. Záchranářům se nakonec podařilo psího chlapečka a vypětím sil navrátit zpátky do života, ale nechybělo mnoho, a další tvoreček mohl následkem lidské činnosti zemřít v hrozných bolestech. Co konkrétně se vlastně odehrálo?

Silnice skýtala projíždějícím vozidlům otřesnou podívanou

Na jedné z pozemních komunikací leželo bezvládné tělo malého štěňátka, které bylo podle všeho sraženo nějakým vozidlem. Řidič se k tomuto incidentu ale bohužel nepřihlásil a z místa činu zbaběle ujel. Díky tomu se jen těžko někdy dopátráme, kdo má tento čin na svědomí a možná je to i lepší, jelikož bychom tomuto člověku přáli jen to nejhorší. Ale zpátky ke štěňátku. To bylo celé pokryté krví a nejevilo téměř žádné známky života. Jedno z projíždějících vozidel na místě činu zastavilo a jeho pasažéři vyrazili zkontrolovat, jestli je tvoreček stále na živu. Po chvilce pozorování zjistili, že štěně opravdu stále dýchá, ačkoli mu jistě mnoho čau nezbývá!

Dobrosrdeční lidé neváhali a okamžitě kontaktovali příslušné úřady. Na místo dorazili pracovníci organizace Animal Aid Unlimited, kteří se snažili štěně v hrozném stavu udržet s vypětím všech sil při životě. Naděje umírala poslední, ale nakonec dobro přeci jen zvítězilo!

V nemocnice bylo o štěňátko dobře postaráno

Štěně bylo akutně odvezeno do přilehlé nemocnice, kde se o něj postaral zkušený tým lékařů a dokázal opravdu nemožné. Pejsek dostal léky na snížení rozsáhlých otoků v mozku a také spoustu lásky od tamních zaměstnanců, kterou ve složité životní situace skutečně potřeboval. Jak je na tom dnes? Vesele pobíhá a hraje si s ostatními psy, radost se života se mu vrátila. Na lidi přesto nezanevřel, moc dobře si totiž pamatuje, že bez nich už by na světě nebyl...

Sdílejte článek