Když uviděli siluetu zvířete, která se k nim blíží, mysleli si, že jde o šelmu která jim chce ublížit. Po chvíli zjistili, že vše je úplně jinak. Právě oni musí zvířete poskytnout pomoc. Proč? A co je tak zmátlo?

Lidská činnost už zničila život nejednomu zvířeti a bohužel je vysoce pravděpodobné, že tomuto trendu se nám v dohledné době nejspíš nepodaří úplně zbavit. Své o tom ví také mladý pár původem z Argentiny, který se při noční procházce přírodou polekal čehosi temného, co pomalu vylézalo z příkopu. Jelikož se báli jakkoli zasáhnout, raději k místu bez váhání přivolali záchranáře. Těm se po pár minutách naskytl opravdu děsivý pohled na tvora, který byl na pokraji smrti! O jaké zvíře se vlastně jednalo a jakým životním příběhem si muselo projít? Na tom vám odpovíme v následujících řádcích, takže rozhodně nikam neodcházejte.

Pes pokrytý dehtem vháněl záchranářům slzy do očí

Mladý pár by nálezem zvířete připomínajícího divokou šelmu doslova zděšený. Přivolaní záchranáři ovšem zjistili, že se o žádného nebezpečného tvora nejedná. Z příkopu totiž vylézal pes pokrytý nánosem dehtu, který mu znemožňoval vidění i normální chůzi. Špatně se mu také dýchalo, jelikož se nebezpečná látka dostala i do jeho dýchacího ústrojí. Z pejska navíc vycházel opravdu silný zápach, který záchranářům se slabším žaludkem poměrně znemožňoval práci. Vidět zvíře takto trpět je pro většinu normálních lidí skutečně otřesným zážitkem, nicméně záchranáři se shodují, že k takovým incidentům v poslední době bohužel dochází jako na běžícím páse.

Čtěte také: Přichází studená fronta, která přinese sníh, silný vítr a 15stupňové ochlazení. Na co se musíme připravit?

Po krátkém ohledání postiženého pejska lidé zjistili, že se jedná o látku, která se používá k ochraně dřeva nebo při rozsáhlých stavebních pracích. Kontakt kůže s touto látkou je vysoce nebezpečný, jelikož se jedná o toxickou hmotu plnou nežádoucích prvků. V dané situaci šlo doslova o vteřiny, jelikož nikdo nedokázal odhadnout, jak dlouhému působení bylo zvíře vystaveno a proto s ním okamžitě vyrazili hledat pomoc. Vše muselo navíc proběhnout za výrazných hygienických opatření, jelikož se přivolaní záchranáři nechtěli vystavit působení oné toxické látky.

Odborná pomoc se nakonec dostavila a pomohla pejskovi, jak nejlépe dokázala

Naštěstí pomohlo místní sdružení specializující se na ochranu práv zvířat. Tamní pracovníci si pejska okamžitě převzali pod svá křídla a začali jej ve vaně omývat proudem teplé vody a mýdla. Látka ovšem nešla z těla pejska dobře sundat, jelikož k němu byla po dlouhé době přisátá velice pevně. Situace se zdála naprosto beznadějnou a pracovníci sdružení začali ztrácet veškerou energii. Nakonec se jim ale s vypětím všech posledních sil podařilo pejska nadobro nepříjemné pokrývky těla zbavit.

Všechny dostupné čistící prostředky zklamali, nakonec ovšem pomohl běžný olej, který látku z těla pejska dostatečně uvolnil. Dobrovolníkům trvalo dobrých pět hodin, než dílo vedoucí k záchraně zvířete konečně dokonali. Pejsek dostal jméno Petroleo, čímž tamní pracovníci jasně poukázali na stav, v němž se jim zvířátko dostalo do rukou. Petroleo ve vaně během čištění dokonce usnul, protože byl vyčerpaný ze svého nekonečného utrpení. Na oslavu bylo v tu chvíli ještě brzo, jelikož Petroleovo tělo mohlo být vystaveno dehtu příliš dlouhou dobu a může být otráveno. Záchranářům tedy nezbývalo nic jiného, než tiše doufat.

Následná léčba naštěstí proběhla úspěšně a pejsek je opět schopný normálního života plného radostí

Začala tedy dlouhá doba věnovaná léčbě, na kterou poměrně brzy pejsek pozitivně reagoval a nakonec začal i normálně jíst. Petroleo měl opravdu neskutečné štěstí, že jej mladý argentinský pár objevil a neváhal zavolat pomoc. Kdyby jich nebylo, dnes už by nejspíše nebyl mezi živými. Díky Bohu za lidi, kteří se v dnešní době nebojí udělat správnou věc a tím zachránit zvířecí život, který je opravdu velice křehký!