David Hampl
10 října, 2019

Ne vždy bolesti břicha znamenají jenom to, že jste něco špatného snědli. Velmi často mohou ukazovat také na to, že s vaším tělem bude něco v nepořádku. Je vhodné své tělo sledovat a cokoliv vybočuje z normálu takzvaně hlídat. Následující článek vám pomůže určit, jaké projevy mohou být ty, kterým je dobré věnovat dostatek pozornosti.

Pálení žáhy

Pokud se u vás objeví pálení žáhy, může se jednat o refluxní chorobu jícnu. V takovém případě se žaludeční kyseliny dostávají právě do oblasti jícnu a dráždí jej. Pokud se pálení žáhy objevuje často, buďte na pozoru. Někdy se může objevit po alkoholu, nebo kořeněných jídel. Pokud však žáha pálí bez zjevných příčin, může to jasně ukazovat na zdravotní komplikaci, kterou je na místě řešit.

Krev ve stolici

Zde není radno nic podceňovat. Krev ve stolici jasně ukazuje na to, že se ve vašich střevech děje něco, co se zde dít rozhodně nemá. problémů může být celá řada, a to od žaludečních vředů, až po hemoroidy. Ani jedno není onemocnění, které by bylo příjemné a ani jedno není dobré brát na lehkou váhu. Lékaře vyhledejte, pokud se krev objevuje pravidelně.

Zácpa

Pokud jíte bez jakýchkoliv omezení, a přesto jste již několik dní nebyli na toaletě, trápí vás zácpa. Problémem může být hypotyreóza neboli nedostatečná produkce hormonů, které produkuje štítná žláza. Pokud trpíte zácpou dlouhodobě, je na místě vyhledat pomoc lékaře. Takový stav může být velmi rizikový a přinést dokonce i trvalé následky.

Průjem

Opak zácpy, který nemusí vždy souviset jenom s tím, jaké jídlo jste snědli. Pokud se průjmy dostavují častěji, může to ukazovat na špatnou funkci trávení, stejně jako na bakterie ve vašich střevech. I tady je proto na místě raději navštívit lékaře, který provede nezbytná vyšetření. Průjem může přinášet rizika i v tom, že je tělo odvodňováno, nebo i v tom, že v něm nezůstávají důležité živiny.

Sdílejte článek