David Hampl
29 června, 2019

Lidé se ke svým čtyřnohým mazlíčkům občas skutečně neumějí chovat. Důkazem tohoto tvrzení je příběh fenky, která byla uvázána a nechána napospas osudu na jedné zahradě u domu. Když si jejího nekomfortního vězení všiml soused, rozhodl se okamžitě jednat! Kontaktoval neziskovou organizaci specializující se na záchranu týraných zvířat a jen díky němu se dnes fenka znovu těší dobrému zdraví. Co se na oné zahradě vlastně odehrálo? Na to se vám dostane odpovědi během několika vteřin, takže určitě pokračujte ve čtení!

Kovový obojek mohl fenku zabít!

Pohled na sousedova psa v muži okamžitě evokoval pocit, že je něco hrozně špatně. Když přispěchal blíže k plotu, který zahrady dělil, zjistil, že fenka seděla na hromadě starých a špinavých hadrů uvnitř staré pneumatiky. To však nebylo tím nejhorším, co se fence přihodilo. Pejsek se totiž v podstatě vůbec nehýbal. Muž si po chvilce všiml, že má kolem krku uvázaný rezavý obojek, který jí znemožňuje jakýkoli pohyb hlavou i zbytkem těla. Na řetězu tedy byla doslova zavěšena a nechybělo mnoho, aby se v pasti oběsila.

Muž tedy neváhal ani vteřinu a okamžitě zkontaktoval pomoc, jelikož se na cizí pozemek nechtěl vydat sám. Během několika minut přijeli zaměstnanci spolku na ochranu zvířat a fenku bez váhání vysvobodili z jejího vězení. Její zachránci ji pojmenovali Cala. Později o ní zjistili, že u veterináře nikdy v minulosti nebyla a zřídka kdy se jí také dostávalo tolik důležité stravy. Byla silně podvyživená. Její duše byla naprosto zlomená a připravená ukončit život na tomto zlém světě. Nakonec se z problémů za vydatné pomoci odhodlaných záchranářů dostala.

Bylo zapotřebí dlouhé a kvalitní léčby

Calin krk byl následkem několikadenního věznění na řetězu plný odřenin a pohmožděnin. Zbytek jejího tělo vypadat jako kosti pokryté tenkou vrstvou kůže. Její trápení ale konečně skončilo a ona se zase po čase vrátila do života s novou nadějí v lidské pokolení. Má nového páníčka, který na ni nedá dopustit. Nebýt ovšem aktivního souseda, nemusela už být mezi živými!

Sdílejte článek