Když začal soused věšet po své zahradě kousky mýdel, smáli se mu všichni. Jednou prozradil důvod a od té doby je tam měli všichni

Pravidelná hygiena a očista jsou nutné pro naše zdraví a život. Navíc nikdo by asi nechtěl chodit po venku nemytý, nečesaný a potem páchnoucí. K tomu je potřeba se pravidelně mýt a sprchovat. Pro naše zdraví je nezbytně nutné umývat si ruce teplou vodou a mýdlem po každém návratu domů, stejně tak před každým jídlem. K tomu všemu je zapotřebí mýdlo. V dnešní době jsou velmi populární tekutá mýdla, která jsou praktická a nezanechávají na sobě toliko bakterií. Mnoho lidí však stále používá klasické kostkové mýdlo. Pokud ho máte doma i vy, ale už nepoužíváte, nevyhazujte ho. Ukážeme vám způsoby, jakými lze tyto hygienické pomůcky prakticky využít.

Mýdlem do proti škůdcům

Pokud máte v koupelně už opravdu malý kousek mýdla a přemýšlíte, co s ním, na chvíli počkejte. Zkuste si přečíst pár těchto rad a uvidíte, že jej nebudete muset vyhazovat do koše a zatěžovat tak životní prostředí. Takový zbylý kousek mýdla lze využít i dále na něco jiného. Určitě vás překvapí, že právě malý kousek mýdla najde uplatnění na zahradě. Ano, na zahradě, a my vám teď prozradíme jak.

Odpuzující vůně

Už tedy tušíte, že zbytky mýdla lze dále využít, ale zatím nevíte jak. Pro domácnost je můžete rozpustit ve vodě a mýdlovou vodu použít třeba na mytí podlahy. Mnohem efektivnější je to ovšem na zahradě. Možná se budete divit, ale právě vůně mýdel je to, co dokáže eliminovat celou řadu nejrůznějších hmyzích škůdců. Dokonale vás jich zbaví a budete mít po problému. Navíc si nebudete muset kupovat drahé a nebezpečné chemické prostředky, čímž značně napomůžete ekologickému zemědělství a naší planetě.

Čtěte také: Jednoduchý a rychlý cheesecake jen ze 3 surovin: Všechny smícháte v misce, pečete ve formě a podáváte posypané práškovým cukrem, nebo s ovocem!

Nasekat a zalévat

Zbytky mýdla nasekejte na malé kousky, které vložte do látkových sáčků. Sáčky následně zavěste na dřevěné kůly vašich záhonů. Vůně, která se z mýdla bude linout, dokonale zahubí nezvané návštěvníky vaší zahrady. Pokud už škůdce na zahradě máte, nastrouhejte mýdlo najemno a nasypejte je rovnou do záhonu k napadeným rostlinám. Škůdci velmi rychle a rádi zmizí. Budete-li navíc rostlinky pravidelně zalévat, vůně mýdla se bude uvolňovat intenzivněji, takže účinek bude mnohonásobně větší.