Kila šla dolů, když mi kamarádka doporučila, abych ráno, v poledne i večer dělala toto. Změny si však po 2 dnech všimlo i mé okolí!

Pivo. Nápoj, který je velmi zdravý a po několika skleničkách vyvolává úsměv na tváři. Nikdy bych neřekla, že z něj zhubnu. Když jsem to na naléhání kamarádky vyzkoušela, po dvou dnech jsem se začala cítit lépe.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Pivo totiž obsahuje látky, které dokáží urychlit metabolismus a podpořit hubnutí. Důležité je jen vědět kolik a kdy třeba přestat. Jak se ukázalo později, celá pointa nespočívala v pivu, ale v obyčejném kvasu.

Ovesný kvas

Připravte si očistný nápoj z 500 g ovesných vloček. Nasypte je do zavařovací sklenice a zalijte třemi litry převařené vody. Přidejte 3 polévkové lžíce cukru, pohár přikryjte a nechte louhovat 2 dny na teplém místě. Nápoj je připraven správně, pokud je navrchu pěna. Pijte pohár kvasu denně po dobu dvou týdnů, vždy před hlavním jídlem.

Řepný kvas

Jednu větší červenou řepu nastrouhejte na jemném struhadle a natlačte do třílitrové sklenice. Do sklenice přidejte několik kousků kůrky z chleba, nebo starší kus chleba a celé to zalijte dvěma litry studené vody. Přidejte 4 polévkové lžíce cukru a pohár přikryjte. Nechte louhovat 4 dny a potom pijte polovinu šálku půlhodiny před jídlem. Neužívejte víc než 5 šálků za den! Nápoj uchovávejte v chladničce.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Bylinné pivo

Do velkého poháru si zalijte šálek drceného vlaštovičníku, 200 g cukru a 0,5 litru syrovátek. Vše zalijte litrem vody. Otvor poháru zakryjte gázou a nechte na teplém místě louhovat 10 dní. Potom pijte denně alespoň týden, vždy půlhodinu před jídlem.

Citrónový kvas

Vylisujte si šťávu ze 3-4 větších citronů, vylijte ji do velké zavařovací sklenice a přidejte 200 g cukru, 20 g sušeného droždí a 100 g rozinek. Kvas nechte dva dny přikrytý na teplém místě a pak jej uložte do chladničky. Pijte denně polovinu šálky před jídlem.

Rýžový kvas

Převařte litr vody, nechte ji vychladnout. Mezitím si promyjte 4 PL rýže a dejte ji do sklenice s převařenou vodu. Přidejte 3 lžíce cukru a 5-6 rozinek, a přikryjte. Nechte odstát na teplém a slunném místě 3-4 dny a pak nápoj slijte a tekutinu odložte do chladničky. Pijte šálek vždy před jídlem.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Dieta se nevylučuje s žádným jídlem. Kvas urychlí spalování tuků, metabolismus a také hladinu cukru v krvi. Můžete jíst jako dosud a ve stravě se nemusíte omezovat. Samozřejmě, nejezte mnoho sladkostí a mastných jídel, ale nezakazujte si v teplém počasí sladkou zmrzlinu či ledovou kávu s kamarádkou. Všeho moc škodí.

Vyzkoušíte? Vřele doporučujeme!