David Hampl
22 prosince, 2019

Také už nevíte, co všechno máte na Vánoce připravit? Pokud chcete potěšit svou rodinu a přátele něčím originálním a zároveň chutným, doporučujeme vám vyzkoušet náš dnešní recept na báječné zapečené brambory se smetanou. Nejen, že si je oblíbíte vy, ale zároveň tím potěšíte všechny své blízké a návštěvy. Recept je to snadný, takže ho zvládne naprosto každý.

Budete potřebovat

Je samozřejmostí, že na přípravu bude potřeba nějaký čas, ale nemusíte se bát, že byste v kuchyni kvůli tomu strávili celé hodiny. S hravostí to zvládnete i večer po práci. Pokud si ho budete chtít připravit, bude potřeba, abyste měli k dispozici následující ingredience: 1,5 kg brambor, sůl, 8 dl zakysané smetany, 35 dkg sýra a 15 g másla.

Hotovo za chvíli

Budete-li mít vše připravené, stačí se pustit do práce. Za chvíli se tak budete moci těšit z perfektního jídla, který všechny zaručeně potěší. Budete si ho moci vychutnat, kdykoliv na to dostanete chuť. Postup je opravdu jednoduchý, a když si na pomoc přizvete pomocník, za chvíli bude hotov. Jen si dejte pozor, aby jídlo nezmizelo dříve, než ho naservírujete na talíř. Ano, tak moc je to dobré.

Více vrstev, více chuti

Brambory jsou uvařte večer před tím, než je budete dělat. Buďte ovšem opatrní, aby nebyly příliš měkké. Po vychladnutí je oloupejte a vložte na noc do chladničky Připravte si pekáč, který vytřete máslem. Brambory nastrouháme na velké struhadlo a třetinu vysypeme na pekáč. Přidáme sůl a posypeme malými kousky másla. Zalijeme zakysanou smetanou a posypeme strouhaným sýrem. Dělejte vrstvy tak dlouho, dokud budete mít suroviny. Na závěr nastrouhejte na horní vrstvu sýr.  Pečte v předehřáté troubě na 180 stupňů, dokud sýr není nahoře nezčervená (cca 30 až 40 minut). Poté vytáhněte, naservírujte a dobrou chuť.

Sdílejte článek