David Hampl
28 října, 2019

Videa ze zvířecí říše jsou zárukou, že se pobavíte a že budete jenom zírat, co některá zvířata vymyslí nebo udělají. Tato kočka je toho jasným důkazem. Je třeba obdivovat její vynalézavost. Pokud kočka uvidí psa, velmi často se dá na útěk. A vznikne z toho poměrně zajímavá honička. Jinak tomu bylo v tomto případě, jelikož kočka, která psa viděla nikam neutíkala. Zaujala zcela netradiční polohu.

Lehla si na zem a dělala mrtvou

Tato kočka zvolila zcela netradiční a rozhodně také zcela unikátní taktiku. Když se k ní pes začal blížit, tak si z ničeho nic lehla na zem a dělala, že je mrtvá. To očividně zcela šokovalo i samotného psa, který najednou nevěděl, co si počít. Myslel si, že kočku prožene, ale místo toho se zastavil a jenom sledoval, co se to stalo. Kočka ležela na zemi a on kolem ní jenom nervózně přešlapoval. A tak bylo jasně vidět, že je zmateným, šokovaný a také překvapený. Nevěděl, zda kočka skutečně není mrtvá, stejně jako nevěděl ani to, co se bude dít.

Opatrně ji pozoroval

Přišlo mu divné, že by kočka z ničeho nic zemřela a že by jenom tak ležela na silnici. A tak nad ní stále stál a opatrně ji pozoroval. K dotyku se ale neodvážil. Bylo na něm vidět, jak je stále připravený reagovat, jelikož stát se může skutečně cokoliv. Bedlivě kočku pozorovat a čekal, zda něco udělá, nebo nikoliv. A nakonec se skutečně dočkal.

Nečekaná reakce kočky

Když kočka zjistila, že nad ní pes stále stojí a že nepůjde pryč, rozhodla se, že musí něco udělat. Že se musí zachovat jinak, než původně chtěla a že pozornosti psa patrně neunikne. A tak v jednu chvíli opatrně zvedla hlavu, aby zjistila, zda je pes stále nad ní nebo nikoliv. A jelikož zpozorovala že ano, rozhodla se udělat něco nečekaného.

Nejednou prudce vyrazila a dala se na útěk. Pes na nic nečekal a vyrazil za ní. A bylo z toho to, co každý očekával. Napínavá honička. I když se kočka snažila na začátku psa zmást, nepovedlo se jí to. Ten věděl, že něco není v pořádku.

Sdílejte článek