David Hampl
10 března, 2019

Koktání je velmi problémová vada, která daným lidem ztěžuje život. Než pozdraví, představí se, nebo řeknou jinou větu, uběhne mnoho času. A čím méně jim mluvení jde, tím více jsou nervózní a problém se prohlubuje. I takto začíná příklad chlapce, kterému je teprve 15 let. Je to Harrison Craig a pro svůj hendikep si již vysloužil mnoho posměchu. Má však jeden svůj sen, za kterým tvrdě jde. A jak to vypadá, mohl by se mu vyplnit.

Chce být zpěvákem

Na koktání je zajímavá jedna věc. když člověk mluví zcela běžně, tak koktá a má problém se zebe dostat větu. Když ale začne zpívat, je koktání pryč a zpěv je zcela normální. Je to naprostý unikát, nad kterým dumají vědci z celého světa. My musíme říci, že je dobře, že to tak je. To proto, že Harrison Craig si tak může začít plnit svůj sen. Je jedno, že koktá, jelikož při zpěvu se to neděje. A to se rozhodl ukázat v podstatě celému světu.

Hurá na podium

Že má talent na zpívání, to zjistil už jako malý kluk, když si zpíval jenom sám pro sebe, nebo pro svou rodinu. Právě zpívání mu pomohlo vyrovnat se s problémy, kterými je právě ono koktání. Najednou zjistil, že i když je při běžném mluvení špatný, při zpěvu může být naprosto dokonalý. Začal mít rád hudbu, začal milovat zpěv a ten mu pomohl jít tou správnou cestou. Pomohl mu zapomenout na to, že je v něčem jiný a že má problémy. Když zpívá, tak o nich nikdo neví.

Přihlásil se do světoznámé soutěže

Věřil si, že na to má. A už nechtěl zpívat jenom doma, nebo na menších akcích. A tak se rozhodl přihlásit se do světoznámé soutěže. Ta nese název Voice a jejím unikátem je to, že porota nevidí, kdo jim zpívá. Jsou ke zpěvákům zády. Také zde nedochází k žádnému představování, jelikož člověk přijde a zpívá. O to unikátnější bylo celé vystoupení, které Harrison Craig předvedl. Všichni byli ohromeni z toho, jak píseň Josha Grobana zvládl. Vysloužil si obdiv jak lidí v sále, tak samozřejmě také poroty.

Koktající zpěvák

Všichni byli u vytržení. A šokováni byli ještě více, když Harrison Craig začal mluvit. Najednou zjistili, že tento fenomenální zpěvák má vadu řeči a že koktá. To předtím nikdo nevěděli. Každý musel uznat, že je velké štěstí, že přišel právě do této soutěže. Mnoho lidí má předsudky a kdyby musel mluvit ještě před zpěvem, kdo ví, jak by to dopadlo. Takto vkročil na pódium a udělal to, co umí nejlépe. Potom už nikoho nezajímalo, jak mluví a s čím má problém. Zpěvák je dokonalý a takto se vepsal do paměti jak diváků v sále, tak do paměti diváků po celém světě.

Zajímavá kariéra

Je mu teprve 15 let ale už ukazuje, že má ohromný talent. A dá se očekávat, že ten bude i nadále rozvíjený a že o něm ještě někdy uslyšíme. Jistě se stane jedním ze světově proslulých zpěváků. Dost možná si potom vzpomenete na tento článek. A nejenom na něj, jelikož se můžete podívat i na to, jak celé jeho vystoupení probíhalo. Máme pro vás video. Buďte si jisti, že vás zaručeně dojme.

Sdílejte článek