Kolemjdoucí viděli stát psa u domu několik dní za sebou. Když zjistili pravý důvod byli šokováni a nezastavili slzy.

Občas se člověk diví, čeho jsou někteří lidé schopní. Že si ubližujeme navzájem, to už máme tak nějak v genech. Války, genocidy, zrady atd. jsou jasným důkazem toho, že lidé na sebe umí být pěkně zlí a dokáží v sobě probudit opravdové bestie. Když je ale člověk zlý na zvířata, to už jen tak pochopit nedá. Především, jedná-li se o zvíře, které s námi žilo a dlouhé roky nám věřilo. I přes zradu nebo ublížení je nám zvíře stejně schopno mnohdy odpustit, neboť je schopné bezpodmínečné lásky, kterou mnoho lidí vůbec nezná. Nyní máme na mysli přímo psy, kteří jsou považování za nejlepší přítele člověka. Je-li ale i člověk nejlepším přítelem psa, to už je pouhou otázkou. Příběh tohoto pejska vás dostane do kolen.

Silná psí důvěra

Srdcervoucí příběh se stal v nedávné době ve městě Harrisburg. V krásném domě žila spokojená rodina se svým krásným pejskem. Byl to velmi hodný a věrný pes, který by nikdy nikomu neublížil, pokud by k tomu neměl opravdu důvod. To samé doufal i od svých pánů. Netušil ovšem, že se chystají provést něco, co pejska naprosto zmate a navždy změní život.

Místo dovolené odjezd

Rodina se jednoho krásného dne rozhodla, že už je to ve městě nebaví, a proto sbalila své kufry, nasedla do auta a odjela. Pejskovi ovšem nakukali, že jedou na dovolenou a aby zůstal doma a hlídal. Pes samozřejmě poslechl, ale to ještě nevěděl, co se stane za pár dní. Pozorně hlídal den za dnem a očekával návrat svých pánů. Ti, se ovšem nevrátili, a tak pes stále čekal na verandě svého domu. Začala být smutný, hladový a apatický.

Čtěte také: Smutná zpráva. Ve věku 90 let zemřel herec Ladislav Trojan

Šance na nový život

Všimli si toho sousedé, a proto se rozhodli zavolat do útulku. Když se k němu pracovníci přiblížili, utekl pryč. Nakonec se k němu přiblížili s miskou jídla a pes konečně zůstal a lidem začal věřit. Dostal vodítko a byl převezen do útulku, kde konečně získal svůj klid. Bylo ovšem nutné ho první uzdravit, protože z čekání měl velké problémy. Nakonec získal přes 50 žádostí od lidí, kteří by si ho chtěli vzít. Dostal tedy novou šanci a možná opět začal i věřit lidem, tvorům, kteří ho zradili.