Kolik banánů považujete za nejzdravější? 1,2,3?. ? Zjistěte proč! Tyto zásadní informace o banánech byste rozhodně měli vědět.

Máte rádi banány a dopřáváte si je každý den? Nemůžete bez banánů být? Dnes vám přinášíme informace, které jste o banánech možná vůbec netušili. Možná si říkáte, že o banánech víte všechno, ale to je většinou omyl. Lidé mají o banánech spoustu mylných informací, nicméně to nemění nic na tom, že je to skvělé ovoce, které je oblíbené po celém světě. Podívejte se na obrázek a zkuste odhadnout, který z těchto banánů je nejzdravější a proč. Možná budete překvapeni až zjistíte, že se po celou dobu mýlíte. Pojďte zjistit tajemství banánů.

Tajemství banánů

Banány jsou velmi populárním druhem ovoce, které jí lidé po celém světě. V naší zemi nerostou, takže musíme spoléhat jen na to, co je k nám dovezeno. Lidé jí banány především proto, že milují jejich chuť, pro jejich zdravotní výhody, někdo jim je dal nebo je jedí v kombinaci s něčím jiným. Banány jsou plné vitaminů, minerálů a dalších živin, jež jsou pro naše tělo prospěšné. Skrývají ovšem tajemství, které je dobré znát. My ho známe, a proto ho chceme sdělit vám.

Barva je důležitá

Věděli jste, že barva banánů nám může mnohé prozradit o samotném ovoci? Podle toho, jakou barvu má slupka banánu, na který máme spadeno, můžeme snadno odhadnout, kolik živin v sobě má. Není totiž banán jako banán a každá barva značí jiné výživové hodnoty. Jsou dokonce barvy slupky, při kterých byste banán rozhodně jíst neměli. Na druhou stranu jsou barvy, při kterých je konzumace banánu nejlepší. Pojďte zjistit, co nám, která barva říká.

Čtěte také: Jamajka řez je dokonalým banánovým zákuskem, který si zamilujete

Nezralé a zelené

Případ banánů s čísly jedna znamená, že jsou nezralé. V případě dva jsou banány zelené. V obou těchto případech je velmi těžké banány trávit, pokud nejsou vařené. Tyto banány mají sice nízkým glykemický index, takže jsou vhodné pro ty, kteří potřebují kontrolovat hladinu cukru v krvi, nicméně mají malý obsah antioxidantů než zralé banány, takže nemají pro naše tělo takové výhody. Pro diabetiky se nicméně hodí.

Tvrdé a žluté

Banány s číslem 3 jsou tvrdé a s číslem 4 jsou žluté. Obě tyto formy jsou nejčastěji konzumovány, neboť zde jsou banány sladké a zralé. Obsahují více antioxidantů, které chrání tělo před nemocemi, stárnutím a srdečními problémy. Obsahují také hořčík a další důležité minerály pro správný chod mozku.

Skvrnitý a hnědý

Banán číslo 5 je skvrnitý a mnoho lidí už odrazuje, což je ovšem chyba a škoda. V této chvíli je banán sladký, chutný a plný antioxidantů. Čím více hnědých skvrn má, tím zralejší a zdravější pro naše tělo je. Dokáže bojovat s rakovinou a jsou velmi snadno stravitelné. Banány 6 a 7 nejsou velmi populární, protože lidé mají pocit, že jsou shnilé, nicméně právě v tomto stavu jsou banány opravdu zralé. Jsou sladké, snadno stravitelné a mají také vysoký glykemický index. Ať už si vyberete banán, který chcete, vždy vás naplní hormonem štěstí.