Komáři to absolutně nenávidí a zůstanou na desítky metrů daleko: Zbavte se jich v bytě i domě bez nutnosti síťky v oknech – přirozeným způsobem

Léto už začalo a s tím souvisí i vysoký výskyt hmyzu, který umí být mnohdy velmi otravný. Jste-li zvyklí mít v noci otevřené okno, pak jistě víte, že vám mohou do pokoje často naletět mouchy nebo komáři. Takový komár, který vletí v noci otevřeným oknem do ložnice, umí pěkně potrápit. A nejenom v noci, nýbrž kdykoliv se u vás objeví. Často pomáhá síťka v okně, repelenty, kouř nebo jiné prostředky. Pokud ovšem chcete vyzkoušet něco silného a opravdu účinného, navrhujeme vám vyzkoušet jeden báječný univerzální přípravek, se kterým se komárů zbavíte snadno, rychle a efektivně. Pravděpodobně si ho zvládnete vyrobit i sami doma.

Pryč s komáry

Představte si, že si jdete v létě normálně lehnout večer do postele, ale protože je horko, necháte si otevřené okno. V noci to zahlédne komár a vlétne k vám. Ucítí teplo vašeho těla a jde po vás. Nevyspíte se a budete poštípaní. Navíc vám bude neustále bzučet kolem uší, což je velmi nepříjemné. Jak se tedy účinně zbavit komárů v bytě? Pomocí lidové metody, kterou používaly už naše babičky. Tím tajemstvím je březový dehet.

shutterstock.com

Univerzální lék

Březový dehet je univerzální lék, který je možní zakoupit v lékárně nebo železářství. Používá se pro různé účely a například pomáhá v boji proti zahradním škůdcům. Má antiseptické a antimikrobiální vlastnosti, hojně se používá v kosmetice nebo medicíně. Proti komárům působí dokonale. Abyste věděli, jak ho správně používat, máme pro vás jasný recept a návod.

Čtěte také: Spoustu Čechů je použijí při nákupu a pak vyhodí. Úžasné tipy, jak znovu využít plastové tašky

Nepoletí k vám

Budete potřebovat 1 litr vody a 2 lžíce březového dehtu. Dehet nechte rozpustit ve vodě a následně jej nalijte do rozprašovače. Tímto roztokem potom nastříkejte okna, kterými se k vám komáři nejčastěji dostávají. Dehet komáry nezabije, ale zajistí, že k vám prostě nebudou chtít letět. Okna stříkejte alespoň jedenkrát týdně, aby to mělo ten správný efekt.