„Konečně něco, co opravdu funguje, tohle je můj výsledek“: jednoduchý domácí trik k odstranění zubního kamene

Ústní hygiena ovlivňuje naše celkové zdraví a je velmi důležité, aby se předešlo problémům, jako je zubní plak a kámen. Vždy byste se proto měli řídit několika jednoduchými pravidly, abyste zabránili ztrátě zubů.

Jak jistě víte, v ústech se nachází velké množství mikroorganismů, které se usazují na povrchu zubů. Spolu se slinami a buňkami okolních sliznic vytvářejí povlak, jinými slovy zubní plak. Tyto bakterie se živí cukrem, který přeměňují na agresivní kyseliny. Ty leptají sklovinu, čímž vzniká zubní kaz. Pokud plak neodstraníme, zmineralizuje a vytváří zubní kámen. Kyseliny dále pronikají do hloubky a mohou způsobit paradentózu. Finálním výsledkem procesu může být ztráta zubu, srdeční infarkt nebo cukrovka.

Příčiny vzniku zubního kamene

  1. Příliš cukru ve stravě: plak, který se tvoří jako první, se usazuje nejvíce těsně u dásní a daří se v něm různým mikroorganismům, které, jak bylo řečeno, se živí právě cukrem. Škodí nejen sladkosti, ale i limonády.
  2. Málo zeleniny v jídelníčku: zelenina, zejména ta tvrdší, jako například mrkev, dokáže plak ze zubů mechanicky odstranit. Navíc, čím více je zelenina vláknitá, tím více ji žvýkáte a produkujete sliny, které udržují v ústech zdravé prostředí.
  3. Málo tekutin: obyčejná voda neutralizuje pH v ústech a pomáhá odplavovat zbytky jídla. Zkuste si po jídle alespoň vypláchnout ústa vodou.
  4. Dostatečně neměníte kartáček: ten byste měli obměnit alespoň co čtvrt roku, jinak i na něm zůstávají bakterie, které se pak dále množí.
  5. Používáte jen na kartáček: ten ale samotný nestačí. Sáhněte po mezizubním kartáčku nebo dentální niti.

Odstraňte zubní plak doma!

Zde Vám nabízíme velmi účinný recept na odstranění plaku.

Co budete potřebovat:

  • 1/2 šálku peroxidu vodíku,
  • 1 polévkovou lžíci jedlé sody,
  • 1/2 lžičky soli,
  • 1 polévkovou lžíci vody

Postup: Smíchejte peroxid vodíku, sůl a sodu a rozetřete na zubní kartáček. S touto směsí si vyčistěte zuby. Poté vypláchněte ústa vodou. Postup by měl být opakován několikrát denně. Kámen poté odstraňte pomocí párátka, což je vhodné opakovat zhruba dvakrát týdně, aby se dosáhlo požadovaného výsledku!