David Hampl
26 ledna, 2020

Problémy s pohybovým aparátem se mohou léčit různě. Často se však zapomíná na to nejjednodušší. A tím je masáž. Je známá odnepaměti a jde o metodu, kterou často při bolestech používaly naše babičky. To proto, že léky (které jsou dnes plné chemie) nebyly a také proto, že masáž zabírala. Vyzkoušejte ji také.

Masáž válečkem na bolavá záda

Zajímavá forma masáže, kdy je využívaný běžný kuchyňský váleček. Ten však přispěje k tomu, že ulevíte svým zádům a bolesti budou pryč. Stačí si lehnout na záda, dát pod ně váleček a s tělem pohybovat tak, aby na daném místě jezdil. Tím dokáže pomoci uvolnit svaly, stimulovat krevní oběh i takzvaně rozmasírovat různá zatuhlá místa. Tento typ masáže zvládnete kdekoliv, třeba doma u televize.

Masáž válečkem na celulitidu

Druhou možností je využít váleček v případě celulitidy. Postup je stejný, jako byste váleli těsto. Tím rozválíte nepříjemní hrbolky a kůže bude dokonale hladká a také jemná. Pokud chcete zvýšit efektivitu masáže, doporučujeme masírovat vyhřátou pokožku. Dejte si před tím horkou sprchu. Také nezapomeňte na optimální tlak. Je vhodné přitlačit, ale ne tak, aby to bylo bolestivé. Vhodné je masírovat i správnými směry, nejlépe po svalových vláknech, co pro vás bude mnohem přirozenější.

Masáž válečkem na chodidlech

Postup je celkem jednoduchý. Položte svůj kuchyňský váleček na zem a jezděte po něm svými chodily. Buď můžete stát, nebo sedět. Jde o dobrý postup jak ve chvíli, kdy chcete zlepšit zdraví svých cév, tak i ve chvíli, kdy chcete eliminovat křečové žíly.

Masáž válečkem na rukou

Poslední možností je masáž vašich rukou. Pokud jsou často ve stále stejné poloze – třeba při práci na PC, je dobré je čas od času namasírovat. Dejte váleček na stůl a rukou po něm jezděte tam a zpět. Prospějte tak průtoku krve i cévám, zpevníte svou pokožku a také se můžete efektivně zbavit nežádoucího podkožního tuku.

Sdílejte článek