Koupil několik balení alobalu, což jsem vůbec nechápala. Až když se pustil do práce a ukázal mi výsledek, tak mi to došlo. Nikdy jsem nevěřil, k čemu všemu se dá obyčejný alobal použít -
Menu

Koupil několik balení alobalu, což jsem vůbec nechápala. Až když se pustil do práce a ukázal mi výsledek, tak mi to došlo. Nikdy jsem nevěřil, k čemu všemu se dá obyčejný alobal použít

Je to obyčejná hliníková folie. Tedy alobal. Používáme ho hlavně v kuchyni k tomu, abychom mohli udržet jídlo čerstvé. To je klasické, ale rozhodně ne jediné využití. Podívejte se společně s námi na to, jaká jsou jiná. Budete překvapeni, kolik jich je.

Trychtýř

Potřebujete přelít tekutinu do nádoby a nechcete vylít ani kapku stranou? Tak si vyrobte originální trychtýř. A to jak jinak než z klasické hliníkové folie.

Pomocník při žehlení

Zkraťte dobu na minimum a žehlete obě strany současně. Stačí dát na žehlící prkno obyčejný alobal a na něj oblečení.

Brousek

Potřebujete naostřit nůžky a nevíte jak na to? Není třeba zoufat, jelikož postačí trocha alobalu. Ten začněte stříhat a následně budou vaše nůžky nikoliv tupé, ale ostré.

 Energie

Jsou baterie vybité? Rozhodně ne úplně. Stačí vzít pár kousků hliníkové folie a následně ji dát mezi baterii a kontakt. Uvidíte, že budou mít energie více než dost.

Oblečení

Je problémem statická elektřina, a to hned jak oblečení vytáhnete z pračky? Udělejte z alobalu malou kuličku a přidávejte ji k prádlu. A problém bude vyřešen.

Čištění žehličky

Je spálená a nejde to odstranit? Je třeba zvolit to pravé. Vezměte alobal, zmačkejte ho a spodní plochu žehličky s ním čistěte. Špína půjde snadno dolů.

Čištění stříbra

I na to se hodí alobal. Postačí hliníková folie, jedlá soda, sůl a vařící voda. Do tohoto roztoku dejte vaše stříbrné věci a nechte působit. Budou opět jako nové.

Stěhování nábytku

Potřebujete po koberci přesunout těžkou skříň? Není to žádný problém. Dejte pod ní kousek alobalu a můžete s ní začít šibovat. Uvidíte, jak snadno to půjde.

Signál Wi-Fi

Potřebujete, aby byl silnější a potřebujete ho nasměrovat na určitou stranu? Zabalte kousek kartonu do alobalu a umístěte k routeru tak, aby se signál odrážel tím pravým směrem.

Čistič tavicí pistole

Používáte ji k tvorbě různých dekorací nebo k lepení? Pokud je její špička špinavá, tak na čištění použijte kousek obyčejného alobalu.

Čištění chromu

I na ten se hodí mít alobal. Postačí ho zmuchlat a následně dokáže nahradit klasickou houbičku. Výsledek je dokonalý.

Zatavení sáčků

Chcete uzavřít klasický sáček? Tak na jeho konce položte alobal a pomocí žehličky po něm párkrát přejeďte. A váš sáček bude zataven.

Vykrajovátka

Proč je kupovat, když se dají vyrobit. Zkuste to z alobalu. Před blížícími se Vánocemi je to skvělý tip pro kreativní rodiny.

Líbil se vám článek?

Tisk
TIPY A TRIKY

Místo na těle, kde přibíráte kilogramy nejrychleji, ukazuje, co byste…

Chcete zhubnout, ale nedaří se vám to? Trápí se v tělocvičně, ale výsledek vcelku žádný nebo velmi mizivý? Dost bylo trápení.…
TIPY A TRIKY

Při praní vhoďte do bubnu pračky ještě tuto věc. Když…

Pokud se chystáte prát, jistě víte že se neobejdete bez pracího prášku, ale třeba také aviváže. Je však ještě jedna…
TIPY A TRIKY

Je vám stále zima na nohy? Během chvilky si díky…

Začíná doba nízkých teplot, a tak je třeba začít řešit, jak udržet své tělo, tak, aby vám nebyla zima. Mnoho…
TIPY A TRIKY

Omotala si vlasy kolem hlavy a šla spát. Když se…

Ženy a dívky to mají se svou krásou poměrně složité. Chtějí za všech okolností vypadat skvěle, což může stát nejenom…
TIPY A TRIKY

Po praní nebyly moje šaty nikdy dokonale bílé. Ale když…

Bílé oblečení skvěle vypadá, ale má i svá negativa. Po vyprání už nemusí vypadat tak, jak chceme. Může být zašedlé,…
TIPY A TRIKY

Několik měsíců schovával ve sklepě plastové lahve. Nikdo to nechápal,…

PET lahve jsou vnímány jako zlo, ale na druhou stranu se bez nich nelze úplně obejít. Pokud nevěříte klasické recyklaci…