Koupil několik balení alobalu, což jsem vůbec nechápala. Až když se pustil do práce a ukázal mi výsledek, tak mi to došlo. Nikdy jsem nevěřil, k čemu všemu se dá obyčejný alobal použít

Je to obyčejná hliníková folie. Tedy alobal. Používáme ho hlavně v kuchyni k tomu, abychom mohli udržet jídlo čerstvé. To je klasické, ale rozhodně ne jediné využití. Podívejte se společně s námi na to, jaká jsou jiná. Budete překvapeni, kolik jich je.

Trychtýř

Potřebujete přelít tekutinu do nádoby a nechcete vylít ani kapku stranou? Tak si vyrobte originální trychtýř. A to jak jinak než z klasické hliníkové folie.

Pomocník při žehlení

Zkraťte dobu na minimum a žehlete obě strany současně. Stačí dát na žehlící prkno obyčejný alobal a na něj oblečení.

Čtěte také: Září je nejlepším měsícem na nákup těchto 9ti věcí!

Brousek

Potřebujete naostřit nůžky a nevíte jak na to? Není třeba zoufat, jelikož postačí trocha alobalu. Ten začněte stříhat a následně budou vaše nůžky nikoliv tupé, ale ostré.

 Energie

Jsou baterie vybité? Rozhodně ne úplně. Stačí vzít pár kousků hliníkové folie a následně ji dát mezi baterii a kontakt. Uvidíte, že budou mít energie více než dost.

Oblečení

Je problémem statická elektřina, a to hned jak oblečení vytáhnete z pračky? Udělejte z alobalu malou kuličku a přidávejte ji k prádlu. A problém bude vyřešen.

Čištění žehličky

Je spálená a nejde to odstranit? Je třeba zvolit to pravé. Vezměte alobal, zmačkejte ho a spodní plochu žehličky s ním čistěte. Špína půjde snadno dolů.

Čištění stříbra

I na to se hodí alobal. Postačí hliníková folie, jedlá soda, sůl a vařící voda. Do tohoto roztoku dejte vaše stříbrné věci a nechte působit. Budou opět jako nové.

Stěhování nábytku

Potřebujete po koberci přesunout těžkou skříň? Není to žádný problém. Dejte pod ní kousek alobalu a můžete s ní začít šibovat. Uvidíte, jak snadno to půjde.

Signál Wi-Fi

Potřebujete, aby byl silnější a potřebujete ho nasměrovat na určitou stranu? Zabalte kousek kartonu do alobalu a umístěte k routeru tak, aby se signál odrážel tím pravým směrem.

Čistič tavicí pistole

Používáte ji k tvorbě různých dekorací nebo k lepení? Pokud je její špička špinavá, tak na čištění použijte kousek obyčejného alobalu.

Čištění chromu

I na ten se hodí mít alobal. Postačí ho zmuchlat a následně dokáže nahradit klasickou houbičku. Výsledek je dokonalý.

Zatavení sáčků

Chcete uzavřít klasický sáček? Tak na jeho konce položte alobal a pomocí žehličky po něm párkrát přejeďte. A váš sáček bude zataven.

Vykrajovátka

Proč je kupovat, když se dají vyrobit. Zkuste to z alobalu. Před blížícími se Vánocemi je to skvělý tip pro kreativní rodiny.