Koupil několik balení alobalu, což jsem vůbec nechápala. Až když se pustil do práce a ukázal mi výsledek, tak mi to došlo. Nikdy jsem nevěřil, k čemu všemu se dá obyčejný alobal použít -
Menu

Koupil několik balení alobalu, což jsem vůbec nechápala. Až když se pustil do práce a ukázal mi výsledek, tak mi to došlo. Nikdy jsem nevěřil, k čemu všemu se dá obyčejný alobal použít

Je to obyčejná hliníková folie. Tedy alobal. Používáme ho hlavně v kuchyni k tomu, abychom mohli udržet jídlo čerstvé. To je klasické, ale rozhodně ne jediné využití. Podívejte se společně s námi na to, jaká jsou jiná. Budete překvapeni, kolik jich je.

Trychtýř

Potřebujete přelít tekutinu do nádoby a nechcete vylít ani kapku stranou? Tak si vyrobte originální trychtýř. A to jak jinak než z klasické hliníkové folie.

Pomocník při žehlení

Zkraťte dobu na minimum a žehlete obě strany současně. Stačí dát na žehlící prkno obyčejný alobal a na něj oblečení.

Brousek

Potřebujete naostřit nůžky a nevíte jak na to? Není třeba zoufat, jelikož postačí trocha alobalu. Ten začněte stříhat a následně budou vaše nůžky nikoliv tupé, ale ostré.

 Energie

Jsou baterie vybité? Rozhodně ne úplně. Stačí vzít pár kousků hliníkové folie a následně ji dát mezi baterii a kontakt. Uvidíte, že budou mít energie více než dost.

Oblečení

Je problémem statická elektřina, a to hned jak oblečení vytáhnete z pračky? Udělejte z alobalu malou kuličku a přidávejte ji k prádlu. A problém bude vyřešen.

Čištění žehličky

Je spálená a nejde to odstranit? Je třeba zvolit to pravé. Vezměte alobal, zmačkejte ho a spodní plochu žehličky s ním čistěte. Špína půjde snadno dolů.

Čištění stříbra

I na to se hodí alobal. Postačí hliníková folie, jedlá soda, sůl a vařící voda. Do tohoto roztoku dejte vaše stříbrné věci a nechte působit. Budou opět jako nové.

Stěhování nábytku

Potřebujete po koberci přesunout těžkou skříň? Není to žádný problém. Dejte pod ní kousek alobalu a můžete s ní začít šibovat. Uvidíte, jak snadno to půjde.

Signál Wi-Fi

Potřebujete, aby byl silnější a potřebujete ho nasměrovat na určitou stranu? Zabalte kousek kartonu do alobalu a umístěte k routeru tak, aby se signál odrážel tím pravým směrem.

Čistič tavicí pistole

Používáte ji k tvorbě různých dekorací nebo k lepení? Pokud je její špička špinavá, tak na čištění použijte kousek obyčejného alobalu.

Čištění chromu

I na ten se hodí mít alobal. Postačí ho zmuchlat a následně dokáže nahradit klasickou houbičku. Výsledek je dokonalý.

Zatavení sáčků

Chcete uzavřít klasický sáček? Tak na jeho konce položte alobal a pomocí žehličky po něm párkrát přejeďte. A váš sáček bude zataven.

Vykrajovátka

Proč je kupovat, když se dají vyrobit. Zkuste to z alobalu. Před blížícími se Vánocemi je to skvělý tip pro kreativní rodiny.

Tisk
Nezařazené

Chcete-li žít šťastně a spokojeně dlouhá léta, stačí jednou za…

Chtěli byste žít zdravě, ale nevíte, jak začít? Už vám někdy někdo řekl, že základem zdravého životního stylu je především…
Nezařazené

Tohle je důvod, proč dveře ve veřejných toaletách nejsou až…

Veřejné záchodky rozhodně nejsou příjemným místem na návštěvu, nicméně mnohdy nám nic jiného nezbývá. Když je potřeba, tak prostě musíme…
Nezařazené

Veterinář se zamkl v kleci s pitbulem. Když vzal do…

Představte si, že by vás někdo zamknul do klece s pitbulem? Zřejmě byste nebyli rádi že? Pitbul patří mezi velmi obávané…
Nezařazené

Jeden jednoduchý trik vám ušetří spoustu peněz za plyn. My…

Vaříte často a dlouho? Používáte plynový nebo elektrický sporák? Spousta domácností má v dnešní době už elektrický sporák, který má spoustu…
Nezařazené

Přemýšlel, co pes dělá poté, co odešel do práce a…

Říká vám něco film Tajný život mazlíčků? Pokud ano, pak už možná tušíte, kterým směrem bude tento článek směřovat. Pokud…
Nezařazené

Žil osamělý, jednoduchý život. Po jeho smrti si odhalili, co…

Znáte někoho v okolí, kdo žije poněkud zvláštní život? A máte o něm opravdu všechny informace? Někdy nás totiž takový člověk,…