David Hampl
30 listopadu, 2019

Na rustikální ploše jihovýchodního Texasu je umístěna malá rustikální chata, která vypadá jakoby tam stále už více než století. Zatímco zvětralé desky a rezavá plechová střecha jsou desetitisíce let staré, chata sama o sobě stará vůbec není. Na místo bylo umístěna teprve před pár lety, poté, co byla postavena v 50 mil daleké dílně Tiny Texas Houses. Vy teď máte jedinečnou příležitost nahlédnout do útrob tohoto krásného příbytku.

Z rozebraných domů a stodol

Pokud vám domy Tiny Texas nic neříkají, tak je o společnost, která navrhuje a staví malé chatky a chaty ze zachráněných materiálů, tedy z toho, co by člověk už normálně vyhodil. Materiál tedy získává rozebráním starých domů a stodol. Elektroinstalace a potrubí musí být samozřejmě nové z hlediska bezpečnosti, nicméně více jak 95 % materiálů chaty je rekonstruováno. A právě tato Cowboy Cabin je jednou z jejich největších děl.

Útulný obývací pokoj

Uvnitř se uprostřed nachází kuchyně, která je otevřená do obývacího pokoje. Vypadá to, že obývací pokoj vypadá velmi útulně a pohodlně. Pokud by byl člověk ochotný slevit jedno křeslo, klidně by se z tohoto prostoru mohla stát malá jídelna. Pro stolování je též vhodná veranda, připojená k zadní části chaty.

Stylové vintage umyvadlo

Pokud vás zajímá koupelna, tak ta obsahuje samozřejmě sprchový kout s obložením střešních tašek. Nachází se zde stylové vintage umyvadlo, které ovšem nemusí být příjemné při používání. Každopádně to vypadá moc hezky. Vedle koupelny je kout, který slouží jako šatna. Má velkou šatní skříň a skříně úložné. Na obou stranách chaty jsou v podkroví ložnice. Jedna je nad obývacím pokojem a žebřík k ní je nasměrován do středu obývacího pokoje, stejně jako žebřík k druhé ložnici.

Podívejte se na níže uvedené fotografie a sami si posuďte, zda by se jednalo o ideální místo pro váš život. Na odpočinek a relaxování to je jistě skvělé místo. Působí z něj klid, pohoda.

Sdílejte článek