David Hampl
30 listopadu, 2019

V Irsku se podařilo přeměnit starou kamennou stodolu Crows´Hermitage na luxusní chatu, kam je radost jezdit a odpočívat. Tato rekreační chata se stala inspirací pro tisíce lidí, kteří ji sledují na facebooku.

Hodinu od Dublinu

Krásná kompaktní kamenná stodola uprostřed Irska bývala kdysi obyčejnou stodolou, o kterou by kolemjdoucí téměř ani pohledem nezavadil. Dnes je to nádherná a luxusní rekreační chata, jež se stala ideálním a romantickým místem pro útěky zamilovaných párů. Stalo se tak díky novým majitelům, kteří dokázali starou stodolu předělat. Stodola zvaná Crows´Hermitage se nachází v osadě Ardcath, nacházející se méně než hodinu jízdy na sever od Dublinu.

Původně byla stodola dvoupodlažní stavbou s nízkými stropy na obou podlažích. Omezenost vnitřní výšky způsobila snížení nové izolované podlahy nad stávající podlahou, která byla kamenná a plná špíny.

Ložnice v horním patře

K tomu, aby bylo v přízemí zajištěno dostatečné světlo, byla v zadní části postavena ložnice v horním patru. Tato lůžková část byla postavena ze dřeva a vedou k ní krásně opracované dřevěné schůdky. Pod touto ložnicí se vystavěl krásný a plně vybavený kuchyňský kout. Zároveň tak vznikl otevřený prostor s obývacím pokojem.  Z obrázků je také patrná nízká okna u podlahy. Jsou umístěna v místech, kde se původně nacházely dveře.

Pokud by vás zajímala koupelna, tak ta je umístěna vzadu za kuchyní. Je rozdělena na dvě části, neboť dveře z kuchyně se otevírají do malého prostoru se sprchovým koutem. Z této malé sprchové místnosti vedou další dveře do místnosti s toaletou.

Po ránu je třeba zatopit

I přes to, že kamenné zdi vypadají velmi hezky, je zanechání tohoto původního charakteru trochu problematické. Zejména v chladných měsících to může působit velmi chladná rána. Je zde sice instalován malý krb, který dokáže místnost rychle vytopit, nicméně je potřeba oheň neustále udržovat. V opačném případě je ihned zima. Naštěstí je dům vybaven i záložním elektrickým ohřívačem. I přesto, je stodola oblíbeným místem, kam se sjíždí hromada lidí. Lze si ji pronajmout a užít si krásné chvíle pohody na východním pobřeží Irska.

Sdílejte článek