Kousky, které nesmí chybět ve vašem šatníku! Inspiraci hledejte u svých babiček, které věděly, jak ze sebe udělat elegantní dámu. -
Menu

Kousky, které nesmí chybět ve vašem šatníku! Inspiraci hledejte u svých babiček, které věděly, jak ze sebe udělat elegantní dámu.

Retro nemusí být slovo, které poukazuje na něco, co už není in. Naopak, naše babičky věděly, jak se správně obléknout, aby upoutaly tu správnou pozornost a my se jimi dnes můžeme inspirovat.

Šaty a sukně 

Rozhlédněte se dnes kolem sebe na ulici a jen málokdy uvidíte ženy v šatech a sukních. Dřív ženy v podstatě nic jiného nenosily a tuto dobu díky tomu považujeme za dobu elegance. Kalhoty začaly ženy totiž nosit až mnohem později. Skoro každý muž vám dnes ovšem řekne, že i jemu se více líbí žena v šatech než v roztrhaných kalhotech nebo legínách. Šaty jsou totiž přesně to, co dělá ženu ženou. Kožichy, šátky a šály byly dalšími kousky, které doplňovaly tyto vytříbené, elegantní outfity.

Podpatky 

Podpatky dnes většina žen obuje jen na mimořádné události a přitom dokážou s vaším vzhledem tolik! Díky podpatkům vypadají naše nohy štíhlejší a dělší a to chce přeci každá z nás! Dokonale náš vzhled doplňuje i klapání bot o chodník, které vždy přitáhne zraky kolemjdoucích.

Klobouky a barety

Pokrývky hlavy sloužily jako třešnička na dortu, která udělá váš outfit skoro perfektní! Ne nadarmo se říká, že Francie je země elegance. Zde ženy vědí, co nosit, aby vypadaly jako správné dámy. Kam se tyto kousky poděly?

Šperky 

Šperky byly přesně to, co dotáhlo celý vzhled k dokonalosti! Ať už zlaté, stříbrné či dřevěné, korále nesměly za žádnou cenu chybět! Nezáleželo z jak bohaté rodiny naše babičky byly, šperky byly zkrátka nutnost.

Kde tyto kousky sehnat? 

Retro oblečení a doplňky, které ovšem rozhodně nemusí vypadat zastarale či zašle můžete dnes najít ve spoustě obchodů zaměřených právě na tuto nadčasovou módu. Dále pak hledejte v second handech a nebo i u svých babiček ve skříni! Uvidíte, že se samy budete divit, co takový klobou a podpatky udělá s vaším lookem a jak se po vás budou muži otáčet!

Líbil se vám článek?

Tisk

Snídejte tento nápoj a tuk v oblasti břicha bude velmi brzy minulostí

KRÁSA A MÓDA
Kdo se rozhodne hubnout, ten velmi dobře ví, že existují různé problematické partie, kde to není zase až tak jednoduché.…

Recept na krém starý více než 2 000 let můžete využít i v moderní době

KRÁSA A MÓDA
Pulty obchodů jsou dnes plné různorodých kosmetických přípravků, u kterých je cílem nabídnout ženám možnost, aby byly krásné a dokonalé.…

Nápoj, pomocí kterého lze hubnout? Tento je rozhodně ten pravý

KRÁSA A MÓDA
Hubnutí. To je slovo, o kterém mluví téměř každý. Jedná se o postup, který je spojený s cílem zajistit si dokonalou…

Takto jednoduše si zvolíte to správné oblečení podle tvaru Vašeho těla!

KRÁSA A MÓDA
Jdete kolem výkladní skříně a najednou se to stane. Nádherné šaty, které Vás okouzlí. Je to láska na první pohled.…

7 efektivních cviků, které Vám pomohou se zbavit tzv. „faldů“ na Vašich zádech. Pamatujte, léto se kvapem blíží!

CVIČENÍ
Často zapomínáme na záda prostě proto, že si na ně nevidíme. V důsledku toho se pak stávají svaly uvolněnými a…

Ačkoliv se Vám to zdá nemožné, zde je 9 chyb, které pravděpodobně děláte při péči o Vaší pleť!

KRÁSA A MÓDA
Při snaze o bezchybnou a dobře vypadající pleť je potřebné si nastavit rutinní péči o pleť a snažit se jí…

49-letá Julia Roberts získala uznání nejkrásnější žena světa již podruhé. Dodnes nemá žádné plastiky a toto je její tajemství!

KRÁSA A MÓDA
Přirozená, usměvavá a krásná. Taková je Julia Roberts, která se jako jedna z mála světoznámých hereckých hvězd může pochlubit tím,…

Čtyřicítka Vám už klepe na dveře? Pak je pro Vás těchto 10 stravovacích návyků hrozbou!

KRÁSA A MÓDA
40 let věku života je nádherné období. Jste chytrá, sofistikovaná a již se nemusíte starat o malé věci. Máte-li děti…

Měsíc, ve kterém jste se narodili, toho řekne hodně o vaší osobnosti a charakteru

KRÁSA A MÓDA
To, že lidé, kteří se narodili ve stejném měsíci, mají podobné rysy a vlastnosti, už určitě víte. Pokud tomu nevěříte,…

Pomocí tohoto domácího receptu se navždy zbavíte stařeckých skvrn na rukou, obličeji a dekoltu.

KRÁSA A MÓDA
Stárnutí je přirozené. Přináší nám zkušenosti, zážitky s dětmi, později s vnoučaty, ale někdy spolu se stárnutím přicházejí i tzv.…