David Hampl
21 října, 2019

Štíhlá postava je jedním z ideálů krásy a touha po ní nás často vrhá do náručí nejrůznějších diet. Přitom existuje efektivnější hubnutí. Určitě jste jich sami za život už několik, s menším či větším úspěchem, vyzkoušeli. Každý jsme totiž jiný, proto také dieta, díky které zázračně zhubla vaše kamarádka, nemusí fungovat ve vašem případě zcela stejně. Pokud stále nejste spokojeni, a navíc vás v rámci vámi dodržované diety tak zvaně „honí mlsná“, máme pro vás řešení. Vyzkoušejte naše skvělé kuličky ze sušených švestek.

Proč švestky?

Švestky patří mezi nejzdravější plody, se kterými se můžeme na naší planetě setkat. Najdeme v nich velké množství různých zdraví prospěšných látek. Vynikají především vysokým obsahem vitaminů A a C, ale obsahují také vitamíny skupiny B, E a H. Kromě vitaminů obsahují také minerály, zejména draslík, hořčík, železo, vápník, sodík a fosfor. Další cenou látkou, kterou v e švestkách nalezneme ve vysokém množství, je voda (85 % švestky je tvořeno vodou) a také vláknina (5 %). To také vysvětluje, proč je švestka tak málo kalorickou potravinou, a tedy i proč je tak často doporučovaná v boji s přebytečnými kilogramy. Švestky mají pozitivní vliv na naši zažívací soustavu, především játra, žlučník a střeva, zároveň snižují riziko kardiovaskulárních chorob a mrtvice. Díky svým detoxikačním účinkům pozitivně působí také na močový systém.

Co budete potřebovat?

Na výrobu našich zdravých kuliček budete potřebovat půl kilogramů sušených švestek, třicet gramů kurkumy, dvě polévkové lžíce medu, dvě polévkové lžíce máku nebo sezamových semínek, trochu máty peprné.

Jak si švestkové kuličky vyrobit?

Sušené švestky namočíme přibližně na dobu jedné hodiny do teplé vody. Následně sušené světsky a mátu rozemeleme promocí mlýnku na maso či na mák. Do vzniklé směsi prodáme med a kurkumu. Vše společně důkladně promícháme. Posledním krokem je vytvarování kuliček. Kuličky by měly mít velikost vlašského ořechu a nejlépe se tvarují mírně vlhkýma rukama. Následně už jen připravené kuličky obalte v máku či sezamových semínkách a vložte do lednice. Ke snídani se v rámci diety doporučuje konzumovat dvě švestkové kuličky společně s neslazeným čajem. Budete překvapeni, jak vás pouze dvě kuličky zasytí, a vy se tak budete cítit nabití energií po celé dopoledne a navíc nebudete mít chuť na sladké.

Sdílejte článek