Domů RECEPTY Kouzelný a přitom tak jednoduchý recept! Připravte si Tiramisu z jednoduše dostupných...

Kouzelný a přitom tak jednoduchý recept! Připravte si Tiramisu z jednoduše dostupných a levných surovin!

Tiramisu – italský vrstvený dezert, který zahrnuje mascarpone, kávu (obvykle espresso), vejce, cukr a suché porézní Savoiardi sušenky namočené v alkoholu.

Říká se, že jste nebyli v Itálii, pokud jste neochutnali pravou italskou tiramisu. Proto Vám dnes přínášíme recept na její přípravu!

Klasická možnost přípravy vyžaduje spoustu zkušeností, znalostí a poměrně drahých surovin. Tento recept však vychází z více dostupných produktů, které ale na chuti tiramisu neuberou.

Co budete potřebovat?

 • 200 g sušenek
 • 200 g nízkotučného tvarohu
 • 100 g zakysané smetany
 • 50 g cukru
 • 1 PL kávy
 • 1 sklenici krémového likéru
 • vanilkový prášek
 • kakao, nebo strouhanou čokoládu dle chuti

Jak na to?

 1. Smíchejte si v mixéru tvaroh, zakysanou smetanu, cukr a vanilku do hladké konzistence.
 2. Poté si uvařte šálek silné kávy – přírodní, aromatické a bez cukru. Do kávy poté přidejte sklenici likéru – Baileys, Cointreau, nebo Kahlua.
 3. Poté namočte sušenky dle Vašeho výběru po dobu 5 sekund ve směsi kávy a alkoholu.
 4. Poté, střídavě poskládejte vrstvy sušenek a krému na sebe, to Vám vytvoří dezert. Můžete použít průhledné skleničky, pak dezert bude nejen chutný, ale i na pohled krásný.
 5. Připravený dezert tiramisu vložte do lednice po dobu 3 hodin, nejlépe však přes celou noc. Během této doby dojde k dokonalému propojení chutí.
 6. Na závěr už jen stačí ozdobit kakaem, či nastrouhanou čokoládou.

Dobrou chuť přejeme!

Kam dál?

Sladké brambory jsou trendy FIT zeleninou, kterou si můžete připravit na spoustu způsobů! Zde je pár tipů a triků, jak si je jednoduše připravit!

5 receptů na jednoduché zapečené pokrmy, které budete mít připravené raz dva!

Nedaří se Vám připravit lahodnou rýži, neboť ať děláte, co děláte, vždy ji převaříte? Zde je pár tipů, jak docílit lahodné a nadýchané rýže!

Věděli jste, že si cheescake můžete připravit i týden předem? Zde je pár tipů, jak si připravit pravý domácí lahodný Cheescake!

Chystá se k Vám celá rodina na Velikonoce? Co takhle si je trochu zpestřit?! Připravte návštěvě tento velikonoční uvítací drink!

Další články