David Hampl
3 března, 2020

Každý z nás už někdy něco šil. K tomu, abychom mohli něco zašít potřebujeme samozřejmě jehlu a nit. Začněme ale od začátku. Jdeme ven a zjistíme, že máme na oblečení díru jako do pralesa. Vyhazovat oblečení je škoda, protože se jedná o malou díru, která jde ovšem vidět. Ke švadleně je daleko, a navíc má už zavřeno a my to oblečení potřebujeme ještě dnes. Rozhodneme se tedy, že si poradíme sami a zašijeme si to svépomocí. Šít celkem zvládáme, ale je tu jeden velký problém, resp. překážka, u které se vždy na delší dobu zasekneme. Navléct jehlu na nit může být pro některé jedince opravdu peklo a pěkně se u toho natrápí. Pokud k nim patříte i vy, pak jste dnes šťastný člověk. Máme pro vás kouzelný trik, pomocí něhož zvládnete tento problém vyřešit za pouhé 3 vteřiny.

Peklo s navlékáním

Spoustě lidem trvá navléknutí jehly na nit opravdu dlouhou dobu a zbytečně se u toho natrápí. Dostat se přes malou dírku může na první pohled vypadat velmi snadno, ale ten, kdo to zná, moc dobře ví, že to rozhodně snadná práce není. Někteří lidé mají své způsoby, a dokonce existují i přístroje, které to udělají za vás. Pokud máte přímo šicí stoj, pak jste šťastný člověk a s navlékáním si nemusíte dělat velké potíže. Pro ten zbytek je připraven tento kouzelný trik.

Trik našich babiček

Trik používaly už naše babičky, kterým nezbývalo nic jiného než šít pěkně hezky ručně. Navlékání proto ovládaly dokonale stejně jako šití a spoustu dalších činností. Samozřejmě, že se s tím nemohli párat celý den, a tak jim na to stačily pouhé 3 vteřiny. I vy máte dnes možnost se to naučit. Je to snadné, rychlé a efektivní. Pojďme se tedy podívat, jak postupovat.

Projde okem jehly

V první řadě položte vlákno nitě na svou dlaň. Do druhé ruky uchopte požadovanou jehlu. Jehlu položte očkem na nit a začněte s ní pohybovat sem a tam, jako po drátu. Postupem času nit sama vběhne do očka a vy ji tak budete moci jednoduše protáhnout. Celé to zabere jen 3 vteřiny. Pro jistotu se podívejte na video, které ukazuje přesný postup.

Sdílejte článek