Krásné přátelství malého miminka a velkého huskyho

Existuje velmi dobrý důvod, proč je pes nejlepším přítelem člověka. Rozhodně se to netýká jen dospělých. Psi jsou totiž i nejlepší přátelé miminek. Některá videa na sociálních sítích jsou tak vtipná a roztomilá, že se na ně dokážeme dívat znovu a znovu. A mnoho z nich nám také dokáže zvednout náladu. Jedno video miminka a psa získalo 17 milionů zhlédnutí. A není se čemu divit. Proč?

Virální video

Obrovské štěstí bylo, že tatínek miminka měl po ruce telefon a všechno natočil. Na videu je jednoduše vidět malé miminko, které se plazí k velkému psovi. Jde o huskyho, který je na začátku velmi klidný. Potom ale udělá pohyb a v tu chvíli netušíte, co bude dál. Zaútočí na malé dítě, zatímco rodiče přihlíží a natáčí to? Samozřejmě, že ne. Tento chlupatý obr dal místo toho miminku pusinku, lehl si na záda a začal se mazlit. Něco takového byste od něj možná nečekali.

Husky se skvěle hodí k dětem

Husky je velmi společenský a tvrdohlavý pes. Všichni byli jistě trochu neklidní, když se malý chlapec plazil k velkému psovi. Natáhnul k němu ruku, jako by ho chtěl pozdravit. Nakonec se ukázalo, má tato netradiční dvojka mezi sebou nádherné pouto. Dítě se ho vůbec nebálo a pes reagoval jako jeho nejlepší přítel. Dokonce do své tlamy jemně chytal drobné ruce miminka. Rodiče ale byli v naprostém klidu, protože takové hraní je u nich na denním pořádku.

Čtěte také: Babičky jsou pro děti moc důležité, ale babička z matčiny strany má ještě jedno podstatné plus

Nádherný vztah mezi dětmi a psy

Tohle samozřejmě není jediné video, kde si malé dítě hraje se psem. Najdete jich tisíce na YouTube, Instagramu i dalších sociálních sítích. Mnoho lidí se na ně dívá, když potřebují zlepšit den. Není se čemu divit, protože je to velmi roztomilé. Je vidět, že spojení malých dětí s velkými psy jednoduše funguje. Nejen, že mají skvělého kamaráda, se kterým budou růst. Podle odborníků mají také děti, které vyrostly se psi skvělé vlastnosti v mezilidských vztazích a vyšší emoční inteligenci.

Zdroj: fi.newsner.com