Kráva porodila čtyřčata a postarala se o pořádný rozruch

Stvoření nového života je vždy zázrak, ať už jde o dítě, nebo zvířecí mládě. Zvlášť, pokud se jedná o mnohočetné narození. Manželé Deb a Chuck Beldovi z Minnesoty, kteří vlastní menší farmu, nedávno přivítali na svět dokonce čtyřčata telat, což je u tohoto zvířecího druhu více než neobvyklé. Jejich šance na přežití byla jedna ku jedenácti milionům.

https://gesellschaft.uberalles.live/

Čtyřčata všechny překvapila

Deb a Chuck si nejprve mysleli, že kráva čeká dvojčata, jelikož byla větší než jiné březí kravky. Dokud ale nezačala rodit, nikdo nevěděl, kolik mláďat nakonec přivítají na svět. Nakonec je čekalo opravdové překvapení – nikdo nečekal, že by mohla kráva porodit více než dvě mláďata, natož čtyři statná telátka.

https://gesellschaft.uberalles.live/

Odborníci odhadují, že šance, že kráva porodí byť jen trojčata, je jedna ku sto pěti tisícům. Tato statistika ale nezahrnuje samovolné potraty nebo úhyn telat krátce po porodu. Tento porod se tedy dá opravdu přirovnat k zázraku. Naštěstí v tomto případě vše dobře dopadlo a Chuck a Deb měli dostatek místa, aby telátkům zajistili dobrý vstup do života.

Čtěte také: Jedním zdánlivě obyčejným gestem zachránila jinému člověku život

https://gesellschaft.uberalles.live/

S péčí ochotně pomáhají vnoučata

Dočkali se také velké pomoci – jejich vnoučata byla více než šťastná, že si mohou hrát rovnou se čtyřmi mláďaty, která porodila kráva jejich prarodičů. Telátka tak měla o společnost i o pozornost postaráno. A mláďata se mají čile k světu. Ačkoliv jejich šance na přežití byly více než mizivé, projevila se jako skuteční bojovníci, kteří si hodlají život užívat plnými doušky.

https://gesellschaft.uberalles.live/

Statečná kraví matka překvapila celý svět. Ve světě lidí není až tak neobvyklé, že by se narodila dvojčata, i když trojčata nebo čtyřčata, zvlášť počatá přirozeně, už jsou dost velkou výjimkou. V říši krav a podobných hospodářských zvířat už je to opravdová rarita. Zde jsou i dvojčata poměrně vzácná a ve většině případů druhé tele nepřežije. Přitom až do poslední chvíle nikdo nečekal, že se stane hned čtyřnásobnou maminkou.

Zdroj: gesellschaft.uberalles.live