Kuchyňský trik s kečupem, který pomůže každé hospodyňce

Využíváte doma při úklidu nějaké zajímavé triky? Na internetu najdete obrovské množství triků, které vám ušetří čas i práci. A budete mít díky nim nádherně čistou domácnost. Dnes se podíváme na velmi netradiční trik, díky kterému budete mít nádherně čistý dřez v kuchyni. K tomuto triku přitom potřebujete velmi netradiční věc, a tou je kečup!

Kečup jako pomocník při úklidu

Kečup znají všichni po celém světě a většinou ho používáme na hranolky, do hamburgeru nebo k jiným pokrmům. Hodí se téměř ke všemu. Většina lidí ale vůbec netuší, že ho mohou použít také při úklidu. V první chvíli to působí trochu podivně, ale kečup při úklidu kuchyně funguje doopravdy dobře. Můžete s ním dokonale vyčistit malé sítko, které máte ve dřezu.

shutterstock.com/

Sítko slouží k tomu, aby se do odpadu nedostaly zbytky jídla a další nečistoty. Je to velmi užitečné, ale také je sítko většinou velmi špinavé. Někteří používají pro čištění tohoto sítka zubní pastu. Jiní doporučují, abyste ho vložili do myčky nádobí. Velmi jednoduchou alternativou je také použití kečupu. Poradíme vám, jak to můžete udělat. Metoda je neuvěřitelně jednoduchá.

Čtěte také: Moje babička do vývaru vždy přidá sklenici ledové vody. Nyní to dělám také

Efektivní čisticí trik

Kečup obsahuje ovocné kyseliny, které vám při úklidu mohou hodně pomoci. Stačí, když vezmete špinavé sítko ze dřezu a nalijete na něj malé množství kečupu. Nechte rajčatovou omáčku působit alespoň několik minut a potom sítko vyčistěte pomocí houbičky na nádobí. Nakonec ho opláchněte pod čistou vodou. Uvidíte, že bude nádherně čisté.

Rozdíl v čistotě a lesku uvidíte okamžitě. Kečup za vás udělá veškerou práci a sítko bude vypadat jako nové. Tento trik se rozšířil po celém internetu a mnoho lidí ho miluje. Nyní používají trošku kečupu k tomu, aby měli znovu nádherně čistý celý dřez. Vyzkoušejte to sami a uvidíte, že tato metodu úžasně funguje. Vyzkoušeli jste tento nebo jiný trik, který funguje zázračně v kuchyni?

Zdroj: sv.stories.newsner.com