David Hampl
29 prosince, 2019

Koně jsou využívány nejenom na dostihy nebo výstavy. Jedná se o zvířata, která lidem pomáhají třeba v lese, nebo také na poli. Mají velkou sílu, kterou jejich majitelé využívají. Tak tomu mělo být i v případě farmáře, který měl také koně, který mu pomáhal při mnoha činnostech. Jednoho dne se rozhodl, že si koně osedlá a ten mu následně pomůže. Co se stalo potom, to rozhodně nečekal.

Kůň najednou spadl na zem

Když byl kůň osedlán a jeho majitel chtěl, aby šel s ním, stalo se něco, co nikdo nečekal. Kůň najednou padl k zemi, jako by byl nemocný, nebo jako by byl zraněný. Jeho majitel začal panikařit a ihned zjišťovat, co s ním je. Jak proto, že je to součást jeho hospodářství, tak i proto, že ho měl rád. Snažil se koně postavit a snažil se, aby začal reagovat. Nic z toho ale moc nezabíralo, protože kůň i nadále stále ležel na zemi.

Po chvíli majitel odešel

Když koně chvíli pozoroval a vyšetřoval, přišel na jednu zajímavou věc. A právě proto se zvedl a začal odcházet pryč. A koně zde nechal ležet, na pospas svého osudu. Pokud by muže někdo viděl, je celkem jasné, že ho odsoudí, jelikož si myslí, že takto nechal nebohé zvíře zemřít. Faktem ale je, že kůň byl druhý den opět jako ryba. Ale uplynulo dalších několik dní a zase se skácel k zemi. A majitel mu opět nijak nepomáhal, ani ho neodvezl k veterináři.

Proč kůň padal?

Nebylo to kvůli tomu, že by snad byl nemocný, ale bylo to kvůli tomu, že byl líný. A také chytrý. Nechtělo se mu pomáhat, a tak začal filmovat to, že je nemocný. Poprvé majitele vystrašil, ale ten později zjistil, že to jeho kůň jenom hraje. A tak vzniklo i zábavné video, které herecký talent tohoto unikátního koně mapuje. Jakmile se na něj podíváte, musí vás zaručeně pobavit. A také pochopíte, proč majitel vždy odcházel a nechal koně být. Nic mu nebylo a nutit ho k práci jednoduše nemělo žádnou cenu.

https://youtu.be/L3dC3Z8pf5U

Sdílejte článek