Kupujete si tablety do myčky nádobí, i když žádnou nemáte?

Možná budete překvapeni, ale někdo používá tablety do myčky nádobí, i když celý život myje nádobí ručně. Bude se jednat hlavně o starší osoby, které už myčku nádobí nevyužijí, protože žijí sami nebo jsou zvyklí si nádobí mýt v ruce.

Pomocí tablet si můžete udržet čistý domov

Je to pro hodně lidí tajemstvím. Můžete je použít k čištění kanalizace, jestli z ní vychází nepříjemný zápach. Stačí vložit jednu tabletu do odpadu a pomalu do něj nalévat horkou vodu z konvice. Až se tableta rozpustí, zbavíte se nepříjemného zápachu. Použít ji můžete na čištění pračky. Postupem času pračka může zhoršit stav vypraného prádla. Jestliže ji chcete účinně vyčistit, použijte tablety do myčky. Vložte do bubny dvě tablety, zapněte na nejvyšší teplotu a nejdelší program.

Tablety pomohou vybělit záclony nebo bílé oblečení. Tabletu do myčky rozpusťte v teplé vodě a nalijte do pračky. Zapněte program na jemné praní a vložte záclony. Tablety ale používejte vždy na bílé prádlo, protože barevné může ztratit barvu. Tablety budou účinně také při úklidu koupelny nebo kuchyně.

Čtěte také: Jak si vyrobit prací prášek z mýdla? Je to snadné!

Mastný plak na pracovní ploše v kuchyni odstraníte tabletou

Rozpusťte jednu tabletu v 5 litrech horké vody a začněte uklízet mastné povrchy v kuchyni nebo koupelně. Povrch by měl být snadno omyvatelný, protože je nutné je potom umýt ještě čistou vodou. Použít ji můžete také na čištění plastového zahradního nábytku. Navrátí mu ztracený lesk a chrání před nečistotami.

Kovové nádobí a příbory budou zářit, pokud je vyčistíte roztokem složeným z tablety do myčky a vody. Podle toho, jak máte nádobí špinavé, dejte 1-2 tablety v pěti litrech vody. Takovým způsobem můžete vyčistit všechny kovové předměty, který vrátíte původní lesk. Můžete tabletu vložit do záchodové mísy a nechat přes noc působit. Ráno bude toaleta čistá a zmizí také vodní kámen.