Láska překoná vše, video, jak neslyšícímu ženichovi tlumočí nevěsta, dobývá svět internetu

Video, které dobývá sociální sítě. Oprávněně, protože je vidět, že láska překoná úplně vše. V tomto případě hendikep. Ženich je neslyšící, zatímco nevěsta je zcela zdravá a krásná dívka, která svého snoubence bezmezně miluje. I proto mu tlumočí znakovou řečí svatební slib, který předříkává kněz. Těžko najít dojemnější chvíli. Tihle dva spoutala k sobě pravá láska a je jen dobře, že se rozhodli si vzájemně říci „ano“.

Nehledě na postižení

Říká se, že když se dva zamilují, nehledí napravo nebo nalevo. To je i případ, který zdokumentoval kyperský fotograf a kameraman, kterého najali na pořízení svatební dokumentace. Zachytil moment, kdy dívka v bílých šatech zaujatě poslouchá a současně znakovou řečí tlumočí slova svému snoubenci, který přikyvuje na důkaz toho, že dobře rozumí tomu, co se říká. Letmé pohledy do očí a velké soustředění, přitom je vidět, jak se oba dva hluboce milují nehledě na hendikep, kterým trpí mladý muž.

Život je o lásce

V kyperské komunitě hrají svatby velkou roli, jedná se o velmi tradiční rituál, který spojuje celou komunitu. Svatby se totiž konají opravdu v hojném počtu, výjimkou nejsou dva až pět tisíc hostů, přičemž zvykem je, že hosté přinášejí darem peníze. Z těch si mohou novomanželé pořídit základy nového domu nebo zaplatit byt. Následně zase oni pomáhají ostatním párům peněžními dary při dalších svatbách, tímto způsobem se stmeluje rodinný a komunitní život na středomořském ostrově. To je i případ páru z videa.

Obřad všechny dojal

V každé zemi existují přísloví, která se týkají lásky. „Láska hory přenáší.“ Také se říká, že „láska je slepá, jde tam, kam ji nikdo neposílá.“ Tato lidová moudra dávají páru z videa za pravdu, když se dva hluboce milují, dokáží spolu překonat v životě mnohé překážky. Už při svatebním obřadu v kostele bylo vidět, že se chce nevěsta o svého muže starat a ten jí bude oplácet její dobrotu svou péčí o ni. I to byl důvod, proč si oba dva vyměnili sliby věčné věrnosti před samotným Bohem a přítomnými hosty.