Laskavé chování mladých lidí je dnes výjimkou

Když je někdo několik let sám, může trpět nejen samotou, ale také depresemi. 91letý muž seděl sám v restauraci, když si k němu přisedl číšník, který s ním zavedl řeč. I když laskavost může trvat jen chvilku, v hektickém životě to může znamenat velké gesto, které staří lidé ocení. Ženy byla svědkem jedné podobné události, o kterou se rozhodla podělit.

Číšník si se starým pán rád popovídal

Mladá žena Lisa byla na jídle společně se svou rodinou a v restauraci si všimla, že místní číšník promlouvá se starším mužem poblíž. Protože seděli velmi blízko, mohla Lisa slyšet jejich rozhovor. Muž číšníkovi řekl, kolik mu je a také, že špatně slyší. Číšník mu věnoval plnou pozornost a není divu, že byl muž překvapený. Po několika minut se muž omluvil, že mluví tak dlouho.

Přiznal, že není zvyklý takhle s někým mluvit, protože je velmi často sám. Je rád, že mu někdo naslouchá. Na to konto chtěla Lisa za starého muže zaplatit jídlo, ale když k ní číšník přišel, dozvěděla se, že už mu oběd někdo zaplatil. Nebyla asi jediná, kdo si vyslechl jejich rozhovor a rozhodl se starému pánovi pomoci.

Čtěte také: Mladý pár našel v domě krabici, její obsah je překvapil

https://www.onlinenytt.com/

Svou pauzu věnovat staříkovi

Číšník Dylan se pak vrátil spolu s jídlem a oznámil pánovi, že má pauzu a zeptal se ho, jestli si k němu může na chvíli přisednout. S tím stařík nadšeně souhlasil a oba tak mohli pokračovat ve svém rozhovoru. Všichni hosté byli potěšeni tím, jak jejich vztah pokračuje. Lisa vyfotila tuto dojemnou chvilku a podělila se s ní na internetu.

Fotka kolovala celým internetem a stala se velmi oblíbenou. Lidé tento snímek sdíleli, aby se celý svět dozvěděl o tom, jak se k sobě lidé mohou chovat, pokud jsou laskaví a je to skutečně potřeba. Dylan ukázal, že má spoustu empatie a není mu lhostejný osud cizích lidí, kteří kolem sebe nikoho nemají. Stejný příklad by si měl vzít každý z nás.

Zdroj: onlinenytt.com