Léčivý bezový sirup nedá šanci žádné nemoci: konzumujte 1 lžičku denně proti únavě, stresu, dusivému kašli i bolesti břicha – někteří tvrdí, že pomáhá i proti virovým onemocněním

Představte si, že by vám stačila jen jediná lžička zázračného elixíru, a zbavili byste se většiny zdravotních problémů a potíží. Cítili byste se skvěle a nic by vás netrápilo. Zní to jako něco úžasného, ale také téměř nereálného. Kdyby takové věci existovaly, o většinu léků by přestal být zájem a lékárny by zkrachovaly. Budete překvapeni, ale podobný lék opravdu existuje. Je z černého bezu a má tolik pozitivních účinků na lidský organismus, že by byla škoda ho nevyužít. Pokud jej neznáte, můžete si jej udělat sami doma.

Populární léčitel

Černý bez, resp. bezinky, jsou populární rostlinkou, která se ve světě používá už dlouhá léta. Lidé s ní léčí zdravotní problémy, a dokonce už staří Egypťané je používali k léčbě zánětů nebo infekcí. Je známo, že bezinky pomáhají zlepšit zdraví pokožky, a máte-li popáleniny, pak vám pomohou také. V současné době patří bezinky ke stále používaným lékům na zcela přírodní bázi. Nyní se podíváme, co zásadního umí léčit.

Zdravotní výhody

Zdravotních výhod mají bezinky nespočet. Mezi hlavní výhody patří: podpora imunity, podpora trávení, očištění trávicího traktu, odstraňuje zácpu, působí proti bolestem břicha, mírní křeče, pomáhá při rýmě, chřipce a nachlazení, má antibakteriální, antivirové a lehké antibiotické účinky, mírní stres a zklidňuje nervový systém, dezinfikuje a podporuje hojení ran na pokožce. Výhod je velká spousta, proto si udělejte bezinkový sirup bez cukru ještě dnes.

Čtěte také: 11 úžasných způsobů, jak používat jedlou sodu. Je to pro mě ten nejlepší lék v těžkých časech!

Příprava sirupu

Připravte si několik květů bezu, 1,5 l převařené a vychlazené vody, 900 ml akátového medu a 6 citronů. Květy bezu důkladně proberte a dejte je bez zelených částí do nádoby. K nim přidejte několik plátků citronu a láhev zakryjte gázou. Nechte stát den na tmavém a chladném místě, a potom je sceďte. Přidejte šťávu ze zbytku citronů a nalijte do hrnce. Vařte 5 minut a přelijte do připravených sklenic. Užívejte pravidelně a budete dlouho šťastní a zdraví.