Léčivý bezový sirup se zázračnou mocí bez cukru: ráno 1 lžička nebudete vědět co je stres, bolest hlavy, únava ani chřipka

Bolí vás občas břicho nebo míváte silné křeče? Prášky nezabírají a nechcete do sebe zbytečně cpát nic umělého a silného? Dali byste raději přednost něčemu přírodnímu, co vám zaručeně uleví a zbytečně vám to neuškodí? Máme pro vás skvělou zprávu, protože existuje jeden sirup, jenž v sobě ukrývá zázračnou sílu. Bolest břicha, křeče nebo dusivý kašel zmizí už po aplikaci jediné lžičky tohoto výjimečného sirupu. Dokonce se tak i rychle zbavíte stresu, a to rovnou bez cukru. Tak co, vyzkoušíte to? Bude to stát zato.

Skrytá síla bezinek

Možná vás zajímá, o jaký zázračný sirup se to jedná. Ve skutečnosti jde o sirup na zcela přírodní bázi, který vás ohromí svou báječnou chutí, lehkostí, ale především fantastickými účinky. Sirup z bezinek si jednoduše zamilujete a budete ho užívat kdykoliv vás nějaké potíže zastihnou. Bezinky jsou všem známé, neboť patří mezi nejpoužívanější léčivé rostliny na celém světě. Už ve starém Egyptě je lidé používali k léčbě infekcí nebo zánětů.

Pročišťuje organismus

Účinků na zdraví má bezinka celou řadu, a proto je určitě dobré umět je využívat. Mezi hlavní výhody patří především: podpora imunity, ochrana buněk před volnými radikály, antivirové a antibakteriální účinky, antibiotické účinky, podpora pocení u chřipky či nachlazení, podpora trávení a pročišťování trávicího traktu, odstraňování zácpy a úprava stolice.

Čtěte také: Dlouho mě na tváři trápily jizvy na obličeji po akné. Pak mi kamarádka doporučila tyto domácí recepty a jizvy se pomaličku začaly zjemňovat!

Dezinfikuje rány

K dalším významný vlastnostem černého bezu patří bezesporu: odstraňování plynatosti a bolestí břicha, udržování zdravých dýchacích cest, skvělé účinky proti rýmě, chřipce, alergii nebo bronchitidě, močopudné účinky, očista ledvin a močových cest, uvolňování kyseliny močové z těla, eliminace bolesti kloubů, zklidňování nervového systému, eliminace stresu a zmírňování bolestí a křečí. Stejně tak podporuje hojení pokožky nebo dezinfikuje rány a urychluje hojení kůže.

Příprava a postup

Připravte si sirup bez cukru. Budete k němu potřebovat: cca 35 květů bezu, 1,5 litru převařené a vychladlé vody, 900 ml akátového medu a 6 bio citronů. Při výrobě je nutné postupovat následujícím způsobem: květy si natrhejte na málo prašném místě a ideálně dále od silnice. Pořádně je proberte a nechte si jen ty dobré, bez zelených částí. Zalijte je vodou, aby byly ponořeny, přidejte citrony nakrájené na plátky a nádobu zakryjte gázou. Nechte stát den na tmavém a chladném místě. Následně bezinky sceďte, vymačkejte šťávu a přelijte ji do hrnce. Přidejte zbytek citronové šťávy, med a přiveďte k varu na 5 minut. Potom přelijte do připravených sklenic a uchovávejte na tmavém místě.