Léčivý obklad, který léčí silný kašel a odstraní hleny za jedinou noc

Následující lidový lék je nejúčinnějším protijedem na silný kašel, husté hleny v plicích, a to vše lze dosáhnout za zlomek ceny a za jedinou noc. Suroviny, které k tomu budete potřebovat, nejsou vůbec náročné, ani drahé. Obrovskou výhodou je, že tento lék můžete použít také u dětí, pro které je silný kašel rozhodně mnohem horší, než pro dospělé. Pomůžete jim díky tomu se uzdravit mnohem rychleji.

Co potřebujete k výrobě?

Složení je poměrně jednoduché a velkým pozitivem je, že všechny suroviny máte zaručeně doma, a to kdykoli během celého roku. Když kašel přijde, nemusíte hned běžet na nákup, ale jen otevřete pár skříněk v kuchyni. Na výrobu si připravte rostlinný olej, med a mouku. A k tomu přidejte gázu, ubrousek a lepicí náplast nebo pásku.

Při přípravě smíchejte mouku a med ve stejném poměru a poté za stálého míchání přidejte rostlinný olej. Výslednou směs položte na ubrousek a položte na ni gázový tampon. Umístěte obklad na hrudník nebo horní část zad nebo na krk tam, kde vás nejvíce bolí. Zajistěte lepicí páskou nebo náplastí a nechte působit.

Čtěte také: Jaké jsou hlavní příznaky zápalu plic? Nepodceňte je a včas vyhledejte lékaře

Na co si dávat pozor?

Na konec bychom vám chtěli dát pár tipů, jak s tímto léčivým obkladem zacházet. Obklad by neměl být umístěn na srdci, ale přímo na hrudi. Pamatujte, že nechcete vyléčit srdce, ale plíce. Umístěte obklad na tělo v noci a po 2 až 3 hodinách jej nahraďte jiným, který necháte přes noc. Pokud chcete ještě efektivnější výsledek, můžete do masti přidat trochu hořčičných semínek.

Komprese lze použít u malých dětí starších tří let. Má vynikající protizánětlivý účinek, který působí přímo na postiženou oblast. Pro batolata ovšem není vhodný. V tomto případě se soustřeďte na způsob léčby, který vám doporučí dětský lékař. Hodně malé děti mají specifický styl léčby, a proto byste neměli experimentovat s jejich zdravím a vždy byste se měli poradit s pediatrem.