Levný přírodní lék, který je dostupný všem. Zbaví Vás chorob, je dobrý na hubnutí a dokonce i na menstruační bolesti. Zkrátka zázrak z přírodní lékárny!

Toto oblíbené koření má jedinečnou vůni a jeho aroma nám navozuje pocit klidu a uvolnění, navíc má také schopnost zahřát organismus. Skořice patří poměrně mezi levné druhy koření, čili je dostupná téměř všem a koupit ji dnes můžete téměř v každém obchodě.

Náš TIP! Zkuste si dát trochu skořice do Vaší ranní kávy. Pokud si ji dopřejete hned takto z rána, nastartuje to Váš metabolismus, probudí tělo a navíc budete mít denní přísun skořice splněn.

Posiluje imunitní systém

Skořice posiluje obranyschopnost organismus. Už jen 1/4 lžičky skořice v ranní kávě způsobí, že se tělo začne zbavovat škodlivých virů a bakterií.

Stimuluje mozek

Skořice zlepšuje mozkové funkce a zvyšuje jejich výkon. Působí velmi pozitivně na paměť. Pomáhá udržet koncentraci a přispívá k lepší soustředěnosti.

Čtěte také: Zeptali se 12letého chlapce z dětského domova, co by si přál k narozeninám. Jeho odpověď přivedla všechny do breku

Snižuje hladinu krevního cukru a cholesterolu v krvi

Pravidelná konzumace skořice chrání Váš organismus před cukrovkou a vysokým cholesterolem. Stačí skořici pravidelně konzumovat a dopřát si alespoň 6 gramů skořice denně.

Jedna ze zajímavých studií také poukazuje na vliv skořice na cukrovku typu 2. Výsledky testů u lidí s cukrovkou typu 2 poukázaly při užívání skořice efekt snížení glukózy a hladiny celkového či LDL cholesterolu. Při glukóze to bylo 18-29 % a při cholesterolu cca 12-26 %.

Snižuje menstruační bolesti

Skořici by měli konzumovat především ženy, které mají bolestivou menstruaci. V tomto případě doporučujeme pravidelné užívání skořice.

Zlepšuje krevní oběh a hladinu energie

Špetka skořice v teplém nápoji jako je káva, čaj nebo mléko, dokonale stimuluje krevní oběh. Skořice je vhodná zejména pro osoby, které trpí na studené nohy a ruce.

Na hubnutí

Skořice je velmi dobrá i na hubnutí, neboť potlačuje chuť k jídlu. Také nastartuje Váš metabolismus, čímž urychlí spalování tuků.

Náš TIP! Vyzkoušejte skořicový čaj na hubnutí, a to jednoduše tak, že si kupte skořici vcelku, zalijte ji horkou vodou a nechte louhovat. Čaj má nasládlou chuť a zažene chuť na nezdravá jídla.

Zábal na celulitidu

Smíchejte dva bílé jogurty, lžíci medu, lžíci olivového oleje a šest lžic skořice. Krouživými pohyby naneste na čistou, vysušenou pokožku, zabalte do dvou vrstev potravinové fólie, přikryjte se dekou a půl hodiny relaxujte. Potom odstraňte fólii, pokožku se zbytky zábalu promasírujte a osprchujte vlažnou vodou.

Tak co, těšíte se, až ji vyzkoušíte?