Lékař jim doporučil zbavit se dvou ze čtyř očekávaných dětí: V tu chvíli byli rodiče v šoku a nevěděli, zda doktory poslechnout, nebo nikoliv. Nakonec to neudělali a šli vlastní cestou, pak se jim stalo TOHLE

Paní Morales už po letech neúspěšných pokusů ani nedoufala, že by mohla být těhotná. Po zprávě, že je těhotná, byli s manželem štěstím bez sebe. Tolik se těšili na vytoužené dítě! O to větší překvapením bylo, když jim lékař oznámil, že nečeká jedno, dvě ani tři děti, ale dokonce čtyři. Jejich radost však neměla dlouhého trvání, lékař totiž vzhledem k rizikovému vícečetnému těhotenství navrhl redukci na dvě děti. Co dělat v tak složité životní situaci? Jak se rozhodnout? Manželé měli jasno!

Vícečetná těhotenství jsou riziková

Medicína je v této záležitosti zajedno, vícečetná těhotenství jsou rizikem pro matku i plody, tělo ženy je totiž připraveno na jednočetné těhotenství. Anomálie v případech více plodů najednou proto způsobují nežádoucí komplikace. I proto lékař nabízel hned po potvrzení těhotenství redukci ze čtyř plodů pouze na dvě. Jak těžké je rozhodnout o osudu svých dvou dětí? Manželé nepřemýšleli o redukci ani chvilinku. I přes veškerá lékařem vysvětlená rizika se rozhodli si ponechat všechny děti, protože o něčem tak vzácném a zázračném by neměl člověk rozhodovat!

Dvojčat i vícerčat přibývá

Za zvýšením počtu dvojčat a vícerčat v populaci v posledních letech stojí hlavně léčba neplodnosti. Při léčbě se totiž stimulují vaječníky pro uvolnění většího počtu vajíček, což zvyšuje pravděpodobnost vícerčat. Obdobně metoda umělého oplodnění IVF tuto možnost zvyšovala, protože se vkládala dvě a více embryí. Vzhledem k rizikovosti se však od tohoto postupu upouští. Kromě těchto možností ještě zasahuje příroda, i ta dokáže být přirozeně štědrá a nadělit čtyřčata stejně jako manželům Moralesovým.

Čtěte také: Každý se mu smál, že používá starověkou drogu. Když však ukázal pozitivní výsledky, každý se mu omlouval. Tato zapomenutá droga dokáže divy.

Rozhodnuto, budou čtyři!

„Nemohl jsem se dočkat, až budeme tak velká rodina, ale lékař nedával velkou naději v přežití všem a mluvil o tolika nebezpečích, které hrozí manželce i dětem. Tolik jsem se bál, ale celé těhotenství proběhlo úplně hladce,“ přiznal se manžel paní Morales. Dnes se již může těšit ze svých čtyř přírůstků v pohodlí domova. Tři dívky a jeden chlapec se narodili nakonec bez jakýchkoli zdravotních obtíží. „Jsme tak rádi, že jsme nerozhodli jinak,“ uzavírají příběh manželé Moralesovi.