Lékař mi poradil, ať začnu s manuální dietou. Nevěděla jsem, o co...

Lékař mi poradil, ať začnu s manuální dietou. Nevěděla jsem, o co jde, ale po měsíci jsem byla lehčí o 5 kilogramů!

Každá dieta je založena na jiném principu, pomocí kterého byste se měli zbavit přebytečných kilogramů. V jedné byste se měli soustředit na příjem bílkovin, v jiné zas vyloučit sacharidy, v další konzumovat hory zeleniny nebo se soustředit na dělenou stravu. Pokud však nepatříte k těm, kteří jsou ochotni si odříkat oblíbené potraviny, máme pro Vás skvělé řešení. Při této dietě můžete konzumovat od všeho trochu a to bez výčitek. Důležité je množství jednotlivých potravin, které zkorigujete podle zajímavé vizuální pomůcky – své ruky!

Snad ani netřeba připomínat, že přejídání je jedním z největších problémů způsobujících obezitu. Neúměrně velké objemy potravin, které konzumujeme nám brání zbavit se přebytečných kilogramů a představují i ​​zdravotní riziko. Tvrdé a drastické diety však nejsou pro každého a mnoho lidí v nich selhává kvůli neuvěřitelné chuti na své oblíbené potraviny, kterých se nedokáže vzdát. Následující dieta Vám však ukáže, jak si můžete dát od všeho trochu, ​​protože Vám stačí množství potravin jednoduše upravit. Vlastní ruka Vám poslouží jako vizuální pomůcka. I když to zní šíleně, po vyzkoušení na sebe výsledky nenechají dlouho čekat.

5 principů manuální diety

Dvě hrsti nebo jakési „mističky“, které vytvoříte z dlaně představují minimální množství zeleniny, které byste měli denně zkonzumovat.

Přední část pěsti (strana, kde jsou viditelné klouby a články prstů) má zobrazovat množství sacharidů, které byste měli denně přijmout. Sacharidy jsou obyčejné přílohy jako brambory, těstoviny, rýže nebo chléb a pečivo.

Při pohledu na Vaši dlaň (plocha bez prstů) zjistíte, jaký kus masa byste měli denně zkonzumovat.

V jídelníčku samozřejmě nesmí chybět ovoce, díky kterému si udržujeme přísun důležitých vitamínů, tím pádem i dobré zdraví. Objem ruce složené do pěsti představuje objem ovoce, které byste měli denně zařadit k přijatým potravinám.

Když se podíváte na ukazováček, všimněte si velikosti jeho horního článku. To by mělo představovat množství živočišných tuků, kterým si při denní konzumaci nepřidáte na kilogramech.

Při spojení ukazováčku a prostředníčku si všimněte jejich objemu bez horní části článků prstů. Ten zas představuje vizuální pomůcku pro množství sýra, který byste měli denně sníst.

Takové rozdělení potravin je velmi jednoduché. Vizuální pomůcka je skvělý způsob, jak shodit několik kilogramů a cítit se skvěle. Nezapomínejte však na pravidelný příjem vody a během dne jezte 4x až 5x.

Jednoduchým snížením množství různých druhů potravin si můžete korigovat svůj kalorický příjem a dostat se na vysněné číslo, které ukazuje váha. Neváhejte zkusit tento skvělý princip a s výsledkem budete již po několika dnech jistě spokojeni.

Hodně štěstí při hubnutí!

Tisk
Loading...
Sdílejte

Kam dál?

Vyzkoušela jsem 30denní výzvu dle Gwyneth Paltrow a zde je to, co se stalo s mým tělem!

6 ideálních celebritami schválných destinací pro líbánky! Vždyť jsou jednou za život, že? Nebo vícekrát…?

Ať si říká, kdo chce, co che, Melanie Trump je zkrátka kus! Podívejte se, jaké jsou její tipy a triky, aby si udržela takovýto vzhled!

Už jste slyšeli o RSI? Jedná se o syndrom, kterým trpí většina zaměstnanců v kancelářích! Máme pro Vás však tipy a triky, jak mu předejít!

Stydíte se za svou druhou bradu? Pak vyzkoušejte tyto tipy a triky!

Další články