Lékaři ji v 86 letech nemohli pomoci se skoliózou a problémy s páteří: Vzala medicínu do svých rukou a nyní detailně popisuje, jak se doma může dle její metody vyléčit naprosto kdokoliv

Že je jóga jen pro mladé, zdravé a pružné jedince? Nesmysl. Jóga je prastaré univerzální cvičení těla i ducha, které praktikují lidé po celém světě už několik století, ne-li tisíciletí. Jóga má celou řadu výhodných vlastností a účinků, které pomáhají léčit naše tělo i ducha. Tak například jedna 86letá paní, která trpěla silnou skoliózou páteře, se rozhodla jógu vyzkoušet. Chtěla si tak záda napravit přirozeným způsobem, aniž by do sebe musel cpát drahé umělé pilulky nebo podstupovat jiné bolestivé zákroky. Zda se jí to povedlo, se už brzy dozvíte.

Jógou proti stresu

Jak už jsme se zmínili hned v úvodu, tak jóga patří mezi osvědčené postupy a cvičení, jež se používá po celém světě už velmi dlouhou dobu. Jóga je vynikajícím prostředkem k udržení postavy a zklidnění naší mysli. Je součástí východní kultury, která je právě na očistu mysli a těla uzpůsobena nejvíce. Někdy je ovšem jóga jediným možným způsobem, jak tyto problémy vyřešit.

Přestala chodit

Starší žena, Anna Pesche, trpěla po mnoho let svého života skoliózou. S postupem času se její bolest stala nesnesitelnou a žena se téměř přestala hýbat. Jakýkoliv pohyb jí dělal velké obtíže. Skolióza je poměrně časté onemocnění, při němž se páteř ohýbá jedním směrem. Většině pacientů, kteří touto nemocí trpí, je nabízena korekce páteře nebo chirurgický zákrok. Anna se ovšem rozhodla, že ani jednu z těchto možností nepřijme a rozhodla se vyřešit onemocnění po svém.

Zázrak během měsíce

Jejím rozhodnutím byla právě jóga. Před jógou vyzkoušela mnoho metod, například akupunkturu, hodiny s fyzioterapeutem, manuální terapie a další. Vše pomohlo, ale mělo to jen dočasný účinek. Nakonec si našla instruktorku jógy Rachel, která s ní po měsíci dokázala zázraky. Naučila jí ásany, které jí pomáhají s bolestí. Po měsíci lekcí tak byla Anna opět schopna chůze nebo tance. Rachel totiž brala ze svých vlastních zkušeností, kdy 5 let trpěla silnými bolestmi zad. Ať teprve jóga jí pomohla.