David Hampl
11 dubna, 2019

Artritida je poměrně komplikovaná nemoc, která napadá hlavně starší osoby. Jedná se o onemocnění pohybového aparátu. Pokud se objeví, znamená to kombinaci hned dvou problémů. Prvním problémem je omezená pohyblivost. Tím druhým je potom bolestivost jakého pohybu. Když lidé vyrazí k lékaři, ten jim obvykle předepíše běžné medikamenty určené na tuto nemoc. Jejich úspěšnost však není nijak velká. O to více jsou šokováni, že lepší službu dokáže udělat jeden známý minerál. Jaký? I na to se podíváme.

Jaké jsou příčiny problémů s pohybovým aparátem?

Není to jenom artritida. Jsou to i další problémy s pohybovým aparátem, které se v průběhu času mohou dostavit. Jedná se o problémy se svaly, stejně jako problémy s klouby, ale také s kostmi. Proč vznikají? Toto je soupis hlavních důvodů.

Velké namáhání svalů a kloubů

Pokud vaše tělo zatěžujete více, než je zdrávo, podepisuje se to právě na možném poškození. Proto všeho s mírou. I fyzické námahy, sportu a cvičení.

Dehydratace

Tělo je z velké části složeno z vody. Ta zajistí, že budou buňky a tkáně dobře fungovat a budou zdravé. Nedostatek vody může vést právě k jejich poškození.

Hyperventilace

Pokud je poměr kyslíku a oxidu uhličitého při dýchání špatný, může to vést ke stimulaci nervových buněk. Následně se projeví nekontrolované stahy vedoucí až k různým poškozením.

Nedostatek výživy

Platí to o jakékoliv části lidského těla. Když máte málo vitamínů a minerálů, může být tato část těla poškozena. Hlavní je dostatek vápníku, hořčíku a draslíku.

Autoimunitní reakce

Zdravotní problém, kdy tělo napadá samo sebe. Reakce na různé podněty, kdy autoimunitní systém začne sám poškozovat různé tkáně ve vašem těle.

Existují studie, které mluví i o problémech s nervy

Dalším důvodem, proč se dané problémy mohou objevit, jsou poškozené nervy. A to ve smyslu toho, že jimi jednotlivé elektrické impulsy neprochází tak, jak by měly. Často se mohou někde zaseknout a to vede k tomu, že se objeví pálení, že se objeví různé puchýře, stejně jako například nevolnosti, ale i bolesti hlavy.

Tato studie také říká, že cestou k uzdravení je zajištění dobrého průchodu těchto elektrických impulsů nervovou soustavou. A zde se už dostáváme k tomu, že může pomoci jeden poměrně známý minerál. Ten bude fungovat jako takzvaný katalyzátor jednotlivých reakcí v lidském těle. Co to znamená? Že podpoří jednotlivé činnosti a procesy v tom, aby vše fungovalo přesně tak, jak by fungovat mělo.

Dobrým pomocníkem je měď! Jak ji využít

Co je tím minerálem? Je to něco tak obyčejného, jako je měď. Průměrné lidské tělo jí obsahuje 50 – 120 mg. Někdy to může být méně, což vede k celé řadě zdravotních problémů, a to primárně s pohybovým aparátem. Cílem by mělo být získat do těla mědi podstatně více. Jak na to? Prví varianta je ta nejjednodušší. Jedná se o využití různých doplňků stravy, které právě měď obsahují. Nejde ale o cestu jedinou.

Pokud vás trápí pohybový aparát, je možné zkusit i vnější působení. Sežeňte si něco měděného. Třeba i drobné mince. Ty následně přikládejte na kůži v místě, kde máte problémy. Třeba v oblasti kloubů. Díky tomu se bude měď skrz kůži vstřebávat a dojde k tomu, že se využije její síla k tomu, aby byly procesy v lidském těle napraveny.

Třetí variantou jsou různé měděné náramky nebo přívěsky, které je možné nosit na svém těle. Díky tomu, že jsou neustále v kontaktu s lidskou kůží, dochází také k tomu, že tento minerál se bude do lidského organismu postupně v malé míře vstřebávat. A to opět povede k tomu, že se zlepší přenos impulsů mezi nervy, stejně jako dojde k utlumení mnohých zdravotních komplikací.

Sdílejte článek