Lékaři mysleli, že je chlapec 12 let v kómatu. Byl to velký omyl!

Pro každého z nás je 12 let velmi dlouhá doba. Je působí ještě delší, když jste chlapec uvězněný ve vlastním těle. O Martinu Pistoriusovi si lékaři mysleli, že je po mnoho let v kómatu. Martin ale nakonec prozradil, že v bezvědomí vůbec nebyl. Po celou dobu si uvědomoval všechno, co se kolem něj dělo. Jen nemohl s nikým komunikovat ani se hýbat.

https://news-place.ru/

Vězněm ve vlastním těle

Martinovi bylo 12 let a byl naprosto zdravý. Vyrůstal v Jižní Africe a jednoho dne přišel ze školy s tím, že mu není dobře. Cítil se trochu nemocný. Během krátké doby ztratil schopnost mluvit, ochably mu svaly a nemohl se vůbec hýbat. Specialisté si mysleli, že jde o novou nemoc a chlapec upadl do kómatu. Rodičům řekli, že nevnímá své okolí a netuší, co se v jeho okolí děje.

https://news-place.ru/

Ukázalo se, že se velmi mýlili! Martin říká, že byl celých 12 let při vědomí, ale nikdo o tom netušil. Po mnoha letech řekl, že viděl a slyšel mnoho věcí, ale nikdo si toho nevšiml. Díky tomu, že se nedokázal hýbat ani mluvit, o tom nikdo nevěděl. Jeho matka byla zoufalá, a právě to vyvolalo u chlapce velkou změnu.

Čtěte také: Martínek má operaci za 100 milionů korun za sebou! Jak probíhala a jak dopadla?

https://news-place.ru/

Dnes žije běžným životem

Martin žil s rodiči doma, ale jednou za čas ho převezli do nemocnice. Postupně se naučil komunikovat a potom také ovládat své tělo. Jeho život rozhodně nevypadá jako život jiných lidí, ale rozhodně již není upoutaný na lůžku, jako tomu bylo po mnoho let. Vystudoval vysokou školu, udělal si řidičák a nyní jezdí ve speciálně upraveném voze.

https://news-place.ru/

V roce 2008 se seznámil se svou přítelkyní Joannou, která je shodou okolností kamarádkou jeho sestry. O rok později se vzali.

https://news-place.ru/

Martin nyní říká celému světu, aby se k sobě lidé chovali laskavě, s respektem a empatií. Lidé, kteří nejsou schopni za sebe bojovat a nemohou komunikovat, si zaslouží respekt. On si nyní užívá krásného života se svou ženou a je velmi šťastný!

https://news-place.ru/

Zdroj: news-place.ru