David Hampl
24 října, 2019

Rakovina vaječníků je velmi obávanou nemocí. Většina lidí vám řekne, že se může objevit znenadání. To ale není až tak pravda. Naše tělo dokáže dát vědět, že s ním není něco v pořádku. A tak se dá tato nebezpečná nemoc podchytit už v samotném zárodku. Postačí k tomu jenom jedna jediná věc. Sledovat jednotlivé symptomy. Těch je 5 a zde je jejich přehled.

Bolesti břicha

Mnoho žen je přisuzuje tomu, že jenom něco špatného snědly, nebo mají problémy po konkrétní potravině. Opak však může být pravdou. Pokud břicho bolí zcela bez jakéhokoliv důvodu, tak to může znamenat jednu jedinou věc. A to problémy s vaječníky, kterými může být dokonce i rakovina. Když jsou bolesti pravidelné, zamiřte k lékaři.

Bolesti při sexu

Další bolestí může být tak, které se objevuje při sexu. Opět je třeba vyloučit ty bolesti plynoucí třeba ze špatné techniky, nebo krátké předehry. Pokud se sex nijak neliší od toho předchozího, a přesto se začne objevovat vyšší bolestivá citlivost, je to známka toho že s tělem není něco v pořádku. Ne vždy to ale musí být rakovina vaječníků. Jít klidně může jen o infekci. I s ní je ale dobré jít k lékaři.

Nepravidelná menstruace

Pokud přijde, tak se mnoho žen pochopitelně zděsí. Najednou začnou přemýšlet o těhotenství, nebo o hormonální nerovnováze. Ale i o zdravotním problému. Jeden takový může klidně ukazovat i na možnou nastupující rakovinu vaječníků. Pokud se cyklus jenom o pár dní opozdí, nebo přijde dříve, není důvod se výrazně znepokojovat. Problém může nastat, pokud jsou odchylky větší a také pravidelnější.

Krvácení

Máme na mysli vaginální krvácení. A to nikoliv během menstruace, ale ve chvíli, kdy žena cyklus nemá. V tu chvíli se mohou objevovat také poměrně černé bolesti, které jsou velmi nepříjemné. Pokud se něco takového děje, navštivte lékaře. Rakovina vaječníků to hned být nemusí, ale rozhodně může jít o zdravotní problém který vyžaduje řešení.

Nechutenství

Poměrně zajímavý symptom, který však může s problémy s vaječníky také přímo souviset. Pokud se u vás objevuje nechutenství, které trvá delší dobu, je také vhodné být raději na pozoru. Pro každého člověka je přirozené, že chutě k jídlu má. Tedy pokud není přecpaný, nebo mu není špatně.

Sdílejte článek