Lékaři varují. Lidé ve věku čtyřiceti let a více, by měli přestat užívat tyto léky!

Lékaři by se měli poslouchat, protože ti nejlépe ví, jak nám mohou v případě nemoci pomoci. Myslíte si, že lékaři mají vždy pravdu a vždy jejich rozhodnutí vedou k uzdravení a pomoci? I přesto, že jsou lékaři velmi vzdělaní lidé, kteří část svého života proseděli nad knihami a zbytek života se rozhodli obětovat pomoci druhým, stává se, že se mohou mýlit. Naštěstí se to nestává zase tak často, a proto bychom si lékařů a jejich rad měli cenit a poslouchat je. Co byste ale dělali, kdyby vám lékař doporučil přestat užívat váš oblíbený prášek? Pravděpodobně by se vám to nelíbilo a někteří z vás byste toto doporučení nerespektovali. Pokud je vám více než 40 let a často polykáte tento oblíbený růžový lék, pak byste lékaře měli určitě poslouchat.

Na bolest jedině tabletku

Lékaři velmi často předepisují svým pacientům léky, které jim pomohou od silné bolesti. Mnohé z těchto léků umí být silně návykové a člověk si na nich může vypěstovat nebezpečnou závislost. Nicméně důvod, proč tyto léky baštíme, je odstranění nebo utlumení bolesti. Většina léků ovšem samotný problém s bolestí neřeší, resp. ho neléčí, nýbrž jen bolest utlumí na nějakou dobu. Po čase se bolest znovu vrátí. Z toho důvodu si pak vezmeme lék znovu, a tak to pokračuje dále a dále.

Riziko infarktu

Jedním z takových léků je i známý růžový prášek s názvem Ibuprofen. Mnoho lidí po světě ho jí pravidelně. Stačí jen, aby se objevila nějaká známka bolesti a už ho mají v sobě. Měli byste ovšem vědět, že takovéto užívání může zdraví nebezpečné, neboť může způsobit srdeční selhání. Toto riziko platí především pro lidi nad 40 let a lidi s chronickými onemocněními. Mnohem lepší je používat proti bolesti bezpečnější látky.

Čtěte také: Připravit si domácí nutellu není nic složitého!

Bezpečnější se stejným účinkem

Existují alternativní léčivé přípravky, které mají stejný účinek jako Ibuprofen. Nemusíte se u nich obávat žádných vedlejších účinků. Jednou z takových látek je kurkuma. Jde o rostlinu z Asie, která má léčivé vlastnosti a používá se v tradiční medicíně už dlouhá tisíciletí. Lžíce kurkumy, šťáva z jednoho citronu a med vás dokonale zbaví bolesti. Stačí jen pít čaj s touto směsí třikrát denně. Uvidíte, že si za chvíli na růžovou pilulku ani nevzpomenete.