Lékaři varují: Může to znamenat blízký příchod mrtvice. Všímejte si všech změn a neotálejte s návštěvou doktora

Dnešní svět je velmi zvláštní doba. Technický pokrok jde neustále dopředu, stále se vyvíjí nové technologie a lidé mají možnost využívat spoustu věcí. Stejně tak jde dopředu i pokrok v oblasti medicíny. Díky tomu můžeme snadněji poznat, že nám hrozí nějaké zdravotní nebezpečí. Stačí být jen ke svému tělu pozorní a včas reagovat. Včasná a vhodná reakce vám totiž může zachránit život. Dnes si ukážeme, jaké příznaky se mohou objevit u žen v případě, že se blíží mozková mrtvice. Pokud máte pocit, že se u vás v poslední době některé z těchto příznaků objevují, rozhodně to neberte na lehkou váhu.

Stres a životní styl

Mozková mrtvice je velmi vážná zdravotní komplikace, ke které dochází, když do mozku z nějakého důvodu nedorazí potřebné množství krve. Mozková mrtvice postihuje většinou lidi s vysokým krevním tlakem, diabetiky, osoby trpící poruchami metabolismu nebo kuřáky. Obzvláště nebezpečné je to právě u osob s vysokým krevním tlakem. Nejčastějším důvody je špatný životní styl, který je spojený se stresem, nevhodnou stravou nedostatkem pohybu atd. Nejvíce případů bylo zaznamenáno v USA nebo u obyvatel střední a východní Evropy.

Příznaky u obou pohlaví

Nyní se podíváme na nejčastější příznaky, které se týkají obou pohlaví. Mohou se tedy projevovat jak u mužů, tak i u žen. Mezi nejčastější příznaky cévní mozkové příhody u obou pohlaví patří: duševní porucha, bolest hlavy, změny vidění, slabost, závratě nebo ztuhlost. Pokud se u vás některý z těchto příznaků pravidelně objevuje, měli byste s tím něco dělat.

Čtěte také: Jak na špinavý záchod? Vyrobte si domácí čistič WC, který odstraní vodní kámen a dezinfikuje!

Příznaky u žen

Nyní se podíváme na nejčastější příznaky, které se týkají zejména žen. Mohou se projevovat i u mužů, ale u žen k nim dochází mnohem častěji. Mezi nejčastější příznaky cévní mozkové příhody u žen patří: halucinace, nevolnost, zvracení, změny v chování, bolesti, mdloby, záchvaty, dušnost, pálení a bolest hrudníku. Pokud se u vás některý z těchto příznaků pravidelně objevuje, měli byste s tím něco dělat.