David Hampl
22 prosince, 2019

Používáte v koupelně houbičky na mytí těla? Doufáme, že je pravidelně měníte, protože jinak se vystavujete ohromnému nebezpečí. Samotní lékaři a odborníci na hygienu varují před touto chybou, které se dopouští čím dál více domácností. Pokud tedy máte ve sprše nebo vaně měsíc starou houbičku, rychle ji běžte vyhodit do koše.

Houbová slast ve sprše

Kdo by neměl rád koupel s houbou ve sprše nebo ve vaně? Jen málo věcí je příjemných jako mytí a masáž pomocí sprchové houby. Můžete ji namočit do mýdla, otřít ji o sebe a nechat na sobě působit pěnu. Pokožka bude za chvíli stejně měkká jako kůže dětí. Mycí houby používáme k dokonalému očištění pokožky a odstranění jejích odumřelých buněk-navíc umytí takovou houbou zlepšuje krevní oběh. Nyní však lékaři varují, že syntetické houby mají také své nevýhody.

Koupelové houby jsou v podstatě obrovským shlukem bakterií. Sprchové houby jsou běžné v koupelnách mnoha domácností. Odborníci ovšem varují, že tyto pomůcky, které se mohou zdát na první pohled nevinné, jsou skutečné bakteriální bomby.

Obsahují mrtvé buňky

Podle známého dermatologa mohou syntetické houby způsobit více škody než užitku. Houby jsou často uchovávány drženy ve vaně nebo ve sprše a na místech s vysokou vlhkostí, což usnadňuje růst houby na fungální a bakteriální kulturu. Kromě toho mohou mrtvé buňky, které jste naposled umyli, zůstat v záhybech houby. I přesto, že houba čistě vypadá, rozhodně čistá není.  Bakterie tyto záhyby milují, takže při příštím mytí je snadno dostanete k sobě zpět, a to určitě nechcete.

Přírodní houby do koupele

Přírodní a organické houby jsou lepší možností než syntetické. Jsou totiž účinnější při ochraně před bakteriemi. Nejlepší způsob, jak udržet přírodní houbu čistou, je nechat je uschnout ve sprše na chladném a suchém místě. Doporučuje se také měnit je jednou měsíčně za novou. Přírodní houby také neobsahují nebezpečné chemikálie. Jsou hypoalergenní, protože obsahují enzymy, které odstraňují pachy, plísně, bakterie a také obsahují přírodní minerály prospěšné pro pokožku.

Sdílejte článek