Lékaři varují před mandarinkami: nejezte je, dokud neuděláte jednu důležitou věc

Máte rádi mandarinky? Proč ne, je to chutné ovoce se spoustou vitamínů. Vsadíme se ale, že při jejich konzumaci děláte zásadní chybu, která vás může stát vážné zdravotní problémy. Odborníci varují, že byste si je rozhodně neměli dopřát bez toho, aniž byste před konzumací udělali jednu zásadní věc. O co jde?

Všichni děláte tuhle chybu

Je nutné před jídlem slupku mandarinky omýt! Proč, říkáte si? Jen to jednoduché. Mandarinky nepochází z našich končin a většinou se dováží ze Španělska či Portugalska. Přepravují se v nákladních automobilech, které nutně neřeší něco jako čistotu. Mandarinky se mohou dostat do styku se špinavými plochami nebo i plísněmi. To však není všechno – mandarinky jsou postříkány přírodní pryskyřicí nebo rostlinným voskem, aby mohly přežít dlouhou cestu. Právě proto bývají tyto plody stále lesklé a krásné, i když byly posbírány již před několika týdny. Stává se, že tyto látky mohou vyvolat alergickou reakci. A taková reakce může být dost vážná a nepříjemná.

Věnujte pár minut času navíc

Možná si nyní říkáte, že to přeci není důležité, co je na slupce – vždyť tuto odstraníte a jíte sladkou dužinu, která je po celou dobu ukryta před špínou i postřikem. Jenže to není tak úplně pravda. Už samotnou manipulací s mandarinkou se dostáváte do styku s nebezpečnými látkami, které se mohou na slupce vyskytovat. Minimálně tedy vaše kůže na rukách je ohrožena alergickou reakcí, a to ani nemluvíme o tom, že kontaktem se slupkou se takové látky mohou dostat i do vašeho těla. Stačí jen, abyste si pak takto špinavýma rukama dali kousek mandarinky do úst a je zaděláno na problémy.

Čtěte také: Po přečtení tohoto už nikdy nebudete úmyslně zadržovat moč!

Když si tedy chcete dopřávat tyto chutné ovocné plody, věnujte pár minut tomu, abyste je před konzumací pečlivě omyli vodou. Zabere vám to pár minut, ale může to ušetřit celou spoustu vážných zdravotních komplikací.