Lepší než chlebíčky. Chuťovka z listového těsta hotová za 5 minut -
Menu

Lepší než chlebíčky. Chuťovka z listového těsta hotová za 5 minut

Pohostit návštěvu může být někdy komplikované. Pokud jde o tradice, tak se ve většině domácností servírují jednohubky, nebo chlebíčky. Nechutnají vám tolik, nebo naopak hledáte změnu? Pokud ano, zkuste chuťovku z listového těsta. Je vynikající a na přípravu vám nezabere více, než 5 minut času. Buďte si jistě, že s tímto jídlem zazáříte. Navíc vám tento pokrm pomůže pohostit i nečekanou návštěvu. Pokud máte skoro prázdnou lednici a nechcete riskovat pomluvy, tento recept vás stoprocentně zachrání.

Variant je více než dost

Chuťovka z listového těsta, na kterou se společně podíváme, nezaujme jenom svou jednoduchostí a tím, že může být skutečně hotová už za pouhých 5 minut. Zapomínat nelze také na to, že je možné připravit celou řadu variant. Díky tomu bude pohoštění stále jiné. Ne pořád stejné chlebíčky s pomazánkou, salámem, kouskem vejce a kyselou okurkou. Tyto chuťovky je možné připravit jak ve slané, tak je možné připravit je i ve sladké verzi.

Doporučujeme osvědčené náplně

Jaké náplně jsou nejlepší a jaké je rozhodně třeba vyzkoušet? Pokud vás honí mlsná na sladké, je možné využít marmeládu, džem, ale nic nezkazíte ani čokoládou. Pokud budeme mluvit o slané verzi, je zde osvědčená volba v podobě jakéhokoliv salámu. A to jak suchému, tak i šunce. Opomenout nelze také variantu spojenou s využitím různých druhů sýrů, jako je eidam, nebo také niva. Dá se říci, že cokoliv najdete ve vaší lednici, to můžete na přípravu kapsiček z listového těsta použít. Fantazie je váš přítel.

Jaké ingredience si připravit?

Zůstaneme u náhrady chlebíčků a připravíme si slanou verzi dané chuťovky. Základem budou ty praví ingredience. Než začnete experimentovat, zkuste osvědčenou klasiku, která je spojena právě s našimi ingrediencemi. Jedná se o toto:

  • Balení listového těsta
  • 200 gramů šunky
  • 150 gramů sýra

Kdo chce, může přidat ještě najemno nakrájenou menší cibuli. To ale není nutné. Pokud si práci chcete ještě více usnadnit, nekupujte klasické balení listového těsta. Kupte variantu, která je už vyválená na placku. To stačí vybalit a hned na něho pokládat jednotlivé suroviny.

Jak na přípravu?

Listové těsto vybalte z obalu a nakrájejte na čtvercové kusy. Na každý daný kus rozprostřete šunku a sýr a v případě zájmu také zmíněnou cibuli. Následně vezmete druhý čtverec listového těsta a položíte ho na připravený základ. Utěsníte jednotlivé okraje, aby náplň během přípravy nevytékala. Stejný postup budete využívat i když se rozhodnete pro jakoukoliv jinou náplň. Důležité je vždy kapsu důkladně uzavřít, aby nedošlo k tomu, že by se snad náplň dostala během přípravy a během zahřívání ven.

3 možnosti pečení

Tyto chuťovky z listového těsta mají hned tři možnosti tepelné úpravy. I v tom je jejich plus. Dá se tak říci, že je může doma připravit každý. První postup je spojený s pečením. Vše se vloží na pečicí papír do trouby a peče se do doby, než bude listové těsto zlaté. Druhá možnost je spojena s přípravou na pánvi. Zde se listové těsto opeče nejprve z jedné a potom z druhé strany. Třetí variant spočívá ve využití toustovače. Sem se dají dva čtverce, přístroj se přiklopí a nechá pracovat. Poté stačí hotové chuťovky vyjmout.

Studené i teplé

Kapsičky z listového těsta se slanou, ale i sladkou náplní jsou zajímavým lákadlem také z toho důvodu, že je můžete konzumovat na dva způsoby. Určitě je přineste na stůl hned po přípravě, kdy si je vaši hosté mohou dát čerstvé a ještě teplé. Stejně tak ničemu nevadí, pokud vystydnou. I studené totiž chutnají velmi dobře. A kdo má rád teplejší, může si je dát na chvíli do klasické trouby, nebo i do té mikrovlnné, kde budou opět ohřáté na požadovanou teplotu.

Líbil se vám článek?

Tisk
RECEPTY

Co se stane, když dáte dohromady recept na Tiramisu a…

Jsou dezerty, které jsou všem velmi dobře známé. Pokud začneme variantou číslo jedna, kterou je dezert klasický, tak mluvíme o…
RECEPTY

Toto zapečené vepřové má několik unikátů, pro které ho musíte…

Vepřové maso je u nás jedním z těch nejoblíbenějších. Je to jak pro jeho různorodost, tak pro jeho dostupnost na pultech,…
RECEPTY

Tyhle pudinkovo-banánové řezy jsou nejlepší na světě. Ohromí vás jejich…

Hledáte recept na něco sladkého? Pokud ano, a dochází vám inspirace, máme pro vás zajímavý tip. Jsou to pudinkovo banánové…
RECEPTY

Tato famózní vajíčková pomazánka vás přesvědčí o tom, že lepší…

Pomazánky nemusíte kupovat jenom v obchodech. To ostatně ani moc nedoporučujeme, jelikož zde se velmi často setkáte s šizením surovin, stejně jako…
RECEPTY

Dejte dohromady čokoládu a tvaroh a následně vám vznikne skvělá…

Tvaroh je velmi chutný, stejně jako je i celkem lehký, a pro lidský organismus je také zdravý. I proto by…
RECEPTY

Kupovanou šlehačku už nikdy. Podle tohoto receptu se přesvědčíte o…

Šlehačka je velmi populární součást různých dezertů, stejně jako třeba zmrzliny. Bohužel je pravdou, že většina lidí ji zná jenom…