Léto bude studené: Meteorologové mají pro všechny milovníky teplého a slunečného počasí velmi špatné zprávy. Prognózy prázdninového počasí nevypadají dobře

Začátek léta bude chladný, předvídají meteorologové. Nízké teploty, které panují v průběhu dubna, budou pokračovat i nadále a po teplotně průměrném až podprůměrném květnu bude následovat chladné léto plné bouřek. Tropy sice nehrozí, ale o koupání se bát nemusíte. Ke třicítce se teplota pravděpodobně vyšplhá.

Meteorologické servery zveřejnily teplotní prognózy na počátek léta a zatím nevyhlížejí příliš příznivě. Sluníčka si sice užijeme do sytosti, nicméně teplot příliš vysoké nebudou. Přinášíme vám přehled počasí během května a června, který týden po týdnu zveřejňuje oblíbený meteorologický server AccuWeather.com.

Květen bude vysloveně studený

Následující měsíc bude ve znamení zatažené oblohy a slabých srážek. Zatímco během minulého roku touto dobou panovaly teploty doslova letní a šplhaly až přes třicítku, letos budeme rádi, když rtuť teploměrů vystoupá nad dvacet stupňů.

Čtěte také: Když jsem vyzkoušela tento skvělý recept na klasické polské krovky, rozhodla jsem se, že si už v obchodě žádné nekoupím

První květnový týden bude převážně zataženo až polojasno s občasným deštěm. Teploty se budou pohybovat od 15°C do 23°C, což je v historickém kontextu průměrné počasí. V týdnu od 17. května se začne počasí poněkud lepšit, oblačnost se rozpustí a vykouknou sluneční paprsky. Teploty však zůstanou stále v podobné hladině s maximem na 23°C a střídavě deštivé až oblačné počasí bude pokračovat až do konce měsíce. Konec května meteorologové očekávají bouřlivý.

Červen přinese příjemné teplo

Tropická vedra s sebou nepřinese ani první letní měsíc, nicméně vyloženě zima nebude. Po deštivém konci května přijde polojasné počasí s teplotami v rozmezí od 20 do 25°C ve stínu. Je pravděpodobné, že na přímém slunci bude teplota stoupat až ke třicítce. Stále však bude trvat hrozba bouřek a občasných přeháněk, které vzduch opět ochladí. Nejtepleji bude v půlce měsíce od 17. do 21. června, kdy má být podle předpovědi jasná obloha a oficiální teploty pak stoupnou až ke 30°C. Ty ale ukončí bouřky, které potrvají až do začátku července. Kromě koronavirové pandemie tak letošním prázdninám nebude přát nejspíš ani počasí.