David Hampl
16 dubna, 2019

A jak barvíte velikonoční vajíčka vy? je to stále stejné? Tedy takové, že koupíte barvy v obchodě, smícháte je s vodou a no nich vejce vložíte? Nebo používáte také samolepky? Či barvíte v cibuli? Pokud vám dané možnosti a postupy přijdou stále stejné, podívejte se s námi na jednu zajímavou novinku. A můžete ji vyzkoušet hned letos. Takto ozdobená vajíčka bude chtít každý koledník a vy můžete být hrdí na to, že máte něco, co nikdo jiný ne.

Podívejte se, jak skvěle vypadají

Stačí se podívat na náš náhledový obrázek a je jasné, že vypadají opravdu skvěle. Na první pohled v vám dost možná přijde, že daná technika bude náročná a komplikovaná. Není se ale čeho bát, jelikož opak je pravdou. Tato technika je skutečně celkem jednoduchá a málokdy by se stalo, že by se vám výsledek nepovedl. To garantujeme.

Co budete potřebovat?

Základem jsou samozřejmě vařená vejce, to je jasné. Pokud se vám podaří koupit vejce bílá, je to jenom dobře, jelikož výsledek bude mnohem líbivější. Ale i hnědá mohou být možností. Rozhodně to není problém. A co bude potřeba dále?

  • Různé potravinové barvy
  • Bílé ubrousky

Jak vidíte, nepotřebujete skutečně nic netradičního a jiného. Jde totiž hlavně o techniku a využití věcí, než o to, že byste museli mít po ruce něco, s čím jste nikdy nepracovali.

Jak na to? Začínáme přípravou

Nejprve je nutné uvařit vajíčka a ty samozřejmě nechat vystydnout. Poté je případně ještě očistěte a můžete vzít do ruky ubrousek. To proto, že právě do něj budete každé vajíčko balit. Když je zabalené, odložte ho stranou. Ideální je, aby ubrousek těsně a přesně obalil celou skořápku. Jedině tak docílíte jedinečného a také rovnoměrného výsledku.

Můžete začít s barvením

Máte připraveno? Pokud ano, začínejte barvit. A jak na to? Snadno. Stačí si vzít vždy jedno vajíčko, na které budete různě kapat potravinovou barvu. A to nejenom jednu, ale různé varianty. Výsledkem by měla být zajímavá pestrobarevné kombinace. Potom už vajíčko jenom odložte a nechte uschnout. Na první pohled sice nemusí vypadat dokonale, ale dejte mu zhruba 3 – 5 hodin než barva zaschne dokonale. Potom ho můžete odhalit.

Podívejte se na výsledek

Nyní už přichází jenom čas na to, že z každého vajíčka opatrně sundáte ubrousek. V tu chvíli vidíte, jak dokonalý je váš výsledek a jak skvěle vajíčka vypadají. Nyní je stačí dát na stůl a pokochat se krásou, která oslní nejenom vás, ale každého ve vašem okolí.

Použít můžete také techniku s olejem

A co příští rok? Můžete místo ubrousku použít techniku s olejem. I ta je velmi zajímavá, pokud jde o výsledek, a také snadná, pokud jde o postup prací. Kromě ubrousku budete potřebovat jenom olej a nádobu s vodou. V té rozpustíte potravinářská barviva a přilijete olej. Ten vytvoří na povrchu lehký barevný film. A váš úkol? Postupně máčejte jedno vajíčko za druhým tak, aby prošlo olejovou vrstvou. Díky tomu se na něj chytne barva a to bude vypadat opět zcela úchvatně. Také jednoduché a přitom skvěle vypadající.

Sdílejte článek